Σελίδα 4 από 9 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 31 έως 40 από 88

Θέμα: Nokia HERE Beta Android

  1. #31
    non lo so Το avatar του χρήστη Petros
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Nέα Ιωνία
    Μηνύματα
    4.962
    Ευχαρίστησε
    3.279
    Τον ευχαρίστησαν 2.222 φορές σε 1.140 μηνύματα
    Όνομα
    Πέτρος
    Είπαμε Γιώργο ότι είναι σε pre-beta. Υπομονή!!!
    Δείτε και ένα πρόχειρο βιντεάκι....

    Navigation - Expanding our Horizons!


    Κρυφό περιεχόμενο ------------------------------ Κρυφό περιεχόμενο

  2. Τα παρακάτω 7 μέλη ευχαριστούν τον Petros για το χρήσιμο μήνυμα :

    Ester (07-10-2014),Farkadonitis (06-10-2014),karlesg (05-10-2014),lneam (05-10-2014),mastoris than. (06-10-2014),mixkant (16-10-2014),mp3buddy (06-10-2014)

  3. #32
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    Στο παραπανω βιντεο παμε 12:17 εως και 13:15, η εφαρμογη μας "βλεπει" στον παραδρομο της Κηφισιας.
    Το ιδιο εχω και στα δικα μου smartphone, λογο της ακριβειας της civilian frequency του GPS

  4. Τα παρακάτω 2 μέλη ευχαριστούν τον lneam για το χρήσιμο μήνυμα :

    karlesg (06-10-2014),Petros (06-10-2014)

  5. #33
    Senior Member
    Εγγραφή
    13-01-2013
    Μηνύματα
    135
    Ευχαρίστησε
    48
    Τον ευχαρίστησαν 87 φορές σε 51 μηνύματα
    Όνομα
    Γιώργος
    Επανέρχομαι στο θέμα της αναζήτησης...

    Λοιπόν έχει άλλη λογική από αυτή ποθ είχα συνηθίσει εγώ τουλάχιστον.

    Η εφαρμογή κάθε φορά κάνει αναζήτηση σε αυτό που βλέπεις σαν εικόνα στο χάρτη.

    Οπότε ψάχνει κάποιος νυχτερινή διασκέδαση στην Ανάβυσσο;

    1. Ψάχνει "Ανάβυσσος" και το χτυπάει

    Η εφαρμογή θα ζουμάρει το χάρτη στην Ανάβυσσο.

    2. Πατάει χ στη μπάρα αναζήτησης, είναι κενή πλέον, πατάει πάνω πάλι στη μπάρα και του ανοίγουν όλες οι διαθέσιμες κατηγορίες με τις 3 τελίτσες στα δεξιά (...)

    3. Επιλέγει την κατηγορία που τον ενδιαφέρει (νυχτερινή διασκέδαση -> all )

    Και τώρα πλέον παίρνει τα αποτελέσματα για τη συγκεκριμένη περιοχή.


    Οπότε η λογική είναι ψάχνω πρώτα περιοχή, ζουμάρω το χάρτη εκεί που θέλω, και μετά ψάχνω για ποι κλπ που μ' ενδιαφέρει. Οπότε οκ συνήθεια είναι.



    Για διασταύρωση ακόμα δε βρήκα άκρη...

    Όπως και ναχει πολύ ενδιαφέρουσα φαίνεται η εφαρμογή ας περιμένουμε τελικές εκδόσεις να δούμε.

    Πέτρο απ' ότι κατάλαβα από το βιντεακι οι φωνητικές οδηγίες δεν είναι σε στυλ ναβιγκον αναλυτικές. Δηλαδή δε λέει στρίψε προς Κηφισιας, προς Πειραιά, στην οδο ταδε κλπ. Και στα windows phone έτσι είναι; Υπάρχει περίπτωση στην τελική έκδοση να δούμε καμιά άλλη υψηλής ποιότητας ελληνική φωνή;

  6. Τα παρακάτω 4 μέλη ευχαριστούν τον karlesg για το χρήσιμο μήνυμα :

    castor (11-10-2014),Farkadonitis (06-10-2014),mp3buddy (06-10-2014),Petros (06-10-2014)

  7. #34
    Senior Member
    Εγγραφή
    13-01-2013
    Μηνύματα
    135
    Ευχαρίστησε
    48
    Τον ευχαρίστησαν 87 φορές σε 51 μηνύματα
    Όνομα
    Γιώργος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastoris than. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αααχ... πάνε οι εποχές που κάποιοι δοκίμαζαν τα λογισμικά και έγραφαν εντυπώσεις, εμπειρίες και γνώμη. Τώρα αρκούν κάποια στιγμιότυπα οθόνης και μερικά επιφωνήματα, άλλες εποχές...

    ΥΓ. Και ναι!!! Είμαι γκρινιάρης!!!!!!

    Καλησπέρα Θανάση, είχα σκαλώσει λίγο με την αναζήτηση αλλά τώρα που ξεσκάλωσα να ρίξω κι ενα ενα οφτοπικ... έχω πάρα πολύ καιρό να το κάνω άλλωστε



    Έχεις δίκιο ναι, άλλες εποχές. Λίγο πιο περίεργες τότε... Αλλά θα πω και τώρα ό,τι έλεγα και τότε σ' εκείνες τις εποχές...



    Όσοι διαβάζετε και περιμένετε ένα review, μια άποψη, κάτι τις δεν ξέρω τι, από το Θανάση, το Γιώργο, τον Πέτρο , το Δημήτρη, τη Σούλα, τη Φρόσω ή οποιονδήποτε άλλο "ψαγμένο" ΚΑΚΩΣ το κάνετε.

    Δεν υπάρχει καλύτερος άλλος κριτής από τον εαυτό μας. Ό,τι και να μου λες εσύ ό,τι και να σου λέω εγώ, ο καθένας μας έχει διαφορετικό γούστο.

    Όσοι διαβάζουν λοιπόν μην περιμένουν μασημένη τροφή και πολύ απλά ας δοκιμάσουν. Ας μην περιμένουν τον κάθε "φωστήρα" να τους οδηγήσει εκεί που μπορεί να θέλει αυτός για οποιουσδήποτε λόγους. Μην πιστεύετε ΚΑΝΕΝΑ!!! Μια δοκιμή θα σας πείσει!

    Το απκ δίνεται ελεύθερα κι ωραία. Ποιο το πρόβλημα λοιπόν; Ας μάθουμε επιτέλους να γίνουμε εμείς κριτές, να αποκτήσουμε εμείς άποψη και να μην περιμένουμε κανένα άλλο...

    Μην ψαρώνετε λέμε!!!!!!!



    Και όλα αυτά ξέρεις γιατί έτσι... Γιατί θυμήθηκα τις "παλιές εποχές" με "πολλά" και "αντικειμενικά" reviews από "πολλούς" και "αντικειμενικούς"!

    Καληνύχτα κύριοι τα σέβη μου.

  8. Τα παρακάτω 2 μέλη ευχαριστούν τον karlesg για το χρήσιμο μήνυμα :

    Farkadonitis (06-10-2014),Petros (06-10-2014)

  9. #35
    mastoris than. Το avatar του χρήστη mastoris than.
    Εγγραφή
    11-01-2013
    Μηνύματα
    937
    Ευχαρίστησε
    144
    Τον ευχαρίστησαν 794 φορές σε 467 μηνύματα
    Μπράβο Πέτρο!

    Γιώργο, δεν ζητώ παρουσίαση που θα με προτρέψει για αγορά ή όχι εφαρμογής, εντυπώσεις θέλω για να καταλάβω τι είναι αυτό, τι σας αρέσει και τι όχι. Αυτό το video του Πέτρου είναι ό,τι πρέπει για να καταλαβαίνουμε γιατί μιλάμε.

  10. Τα παρακάτω 4 μέλη ευχαριστούν τον mastoris than. για το χρήσιμο μήνυμα :

    castor (11-10-2014),Farkadonitis (06-10-2014),mp3buddy (06-10-2014),Petros (06-10-2014)

  11. #36
    non lo so Το avatar του χρήστη Petros
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Nέα Ιωνία
    Μηνύματα
    4.962
    Ευχαρίστησε
    3.279
    Τον ευχαρίστησαν 2.222 φορές σε 1.140 μηνύματα
    Όνομα
    Πέτρος
    To βίντεο (όπως και όλα όσα έχω ανεβάσει) δεν είναι επαγγελματικό ή <<επαγγελματικό>>. Είναι ερασιτεχνικότατο θα έλεγα. Απλά, βάζω το παλικάρι μου να βιντεοσκοπεί.....και πάω μια βόλτα με το αυτοκίνητο!!!
    Προσωπικά η εφαρμογή μου αρέσει, και περιμένω την κανονική beta μέχρι το τέλος του μήνα.
    Πάντως έχω μια απορία: Αν η prebeta είναι τόσο καλή, πώς θα είναι η beta, αλλά και πώς θα είναι η τελική έκδοση; Ακούω και διαβάζω διάφορα, βλέπω και τις εξαγορές που έκανε η Nokia HERE, και η φαντασία μου....οργιάζει!!!


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karlesg Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πέτρο απ' ότι κατάλαβα από το βιντεακι οι φωνητικές οδηγίες δεν είναι σε στυλ ναβιγκον αναλυτικές. Δηλαδή δε λέει στρίψε προς Κηφισιας, προς Πειραιά, στην οδο ταδε κλπ. Και στα windows phone έτσι είναι; Υπάρχει περίπτωση στην τελική έκδοση να δούμε καμιά άλλη υψηλής ποιότητας ελληνική φωνή;
    Την ευγενική φωνή TTS του NAVIGON δεν νομίζω να την δούμε στο HERE beta, Γιώργο. Ούτε στα Windows Phone έχουν TTS στα Ελληνικά, και δεν γνωρίζω αν και πότε θα έχουν στο μέλλον
    Navigation - Expanding our Horizons!


    Κρυφό περιεχόμενο ------------------------------ Κρυφό περιεχόμενο

  12. Τα παρακάτω 4 μέλη ευχαριστούν τον Petros για το χρήσιμο μήνυμα :

    castor (11-10-2014),Farkadonitis (06-10-2014),karlesg (06-10-2014),mp3buddy (06-10-2014)

  13. #37
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.164
    Ευχαρίστησε
    4.916
    Τον ευχαρίστησαν 4.024 φορές σε 2.548 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    ΤSS apo την Νοκια ειχαμε μονο στο προτου τα ριξει στα βινφονς...κωστα οπως και στη ναβιγκον.

    Στο Ν9 με εκφώνηση οδων
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  14. Τα παρακάτω 2 μέλη ευχαριστούν τον Farkadonitis για το χρήσιμο μήνυμα :

    karlesg (06-10-2014),mp3buddy (06-10-2014)

  15. #38
    Senior Member
    Εγγραφή
    12-01-2013
    Μηνύματα
    120
    Ευχαρίστησε
    54
    Τον ευχαρίστησαν 150 φορές σε 57 μηνύματα
    Επ' ευκαιρία κυκλοφορίας του προ beta του HERE maps έψαξα λιγάκι το θέμα της Ελληνικής φωνής TTS. Βρήκα ότι στα Οvi (Νokia) maps (προηγούμενη ονομασία των HERE maps) για Symbian υπήρχε η Ελληνική φωνή TTS Alexandros της Nuance.

    H παρούσα έκδοση της εφαρμογής, για τις κύριες γλώσσες, ενσωματώνει τις φωνές Vocalizer Expressive της Nuance στην τελευταία έκδοσή τους οι οποίες είναι, κατά την άποψή μου, ότι καλύτερο υπάρχει σε TTS.

    Έτσι, λόγω και της προϊστορίας της Nokia maps με το Ελληνικό TTS, θεωρώ ότι στην τελική έκδοση της εφαρμογής, αν όχι εξ' αρχής τουλάχιστον σε μια μετέπειτα αναβάθμιση, θα έχουμε Ελληνική φωνή TTS.
    Τώρα η μη ύπαρξη Ελληνικού TTS στην εφαρμογή για Windows Phone θεωρώ ότι σχετίζεται με τη Microsoft και με τους περιορισμούς που η τελευταία θα έθεσε στην HERE, ενώ στο Android η HERE έχει περισσότερη ελευθερία κινήσεων.

    Πέτρο, στα Windows Phone ποιας εταιρίας αγγλικό TTS χρησιμοποιεί η HERE maps;

    Edit: Με πρόλαβε και ο Δημήτρης , το Ν9 τρέχει MeeGo.

  16. Τα παρακάτω 2 μέλη ευχαριστούν τον mp3buddy για το χρήσιμο μήνυμα :

    Farkadonitis (06-10-2014),karlesg (06-10-2014)

  17. #39
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.164
    Ευχαρίστησε
    4.916
    Τον ευχαρίστησαν 4.024 φορές σε 2.548 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karlesg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι στο θέμα της αναζήτησης...

    Λοιπόν έχει άλλη λογική από αυτή ποθ είχα συνηθίσει εγώ τουλάχιστον.

    Η εφαρμογή κάθε φορά κάνει αναζήτηση σε αυτό που βλέπεις σαν εικόνα στο χάρτη.

    Οπότε ψάχνει κάποιος νυχτερινή διασκέδαση στην Ανάβυσσο;

    1. Ψάχνει "Ανάβυσσος" και το χτυπάει

    Η εφαρμογή θα ζουμάρει το χάρτη στην Ανάβυσσο.

    2. Πατάει χ στη μπάρα αναζήτησης, είναι κενή πλέον, πατάει πάνω πάλι στη μπάρα και του ανοίγουν όλες οι διαθέσιμες κατηγορίες με τις 3 τελίτσες στα δεξιά (...)

    3. Επιλέγει την κατηγορία που τον ενδιαφέρει (νυχτερινή διασκέδαση -> all )

    Και τώρα πλέον παίρνει τα αποτελέσματα για τη συγκεκριμένη περιοχή.


    Οπότε η λογική είναι ψάχνω πρώτα περιοχή, ζουμάρω το χάρτη εκεί που θέλω, και μετά ψάχνω για ποι κλπ που μ' ενδιαφέρει. Οπότε οκ συνήθεια είναι.



    Για διασταύρωση ακόμα δε βρήκα άκρη...

    Όπως και ναχει πολύ ενδιαφέρουσα φαίνεται η εφαρμογή ας περιμένουμε τελικές εκδόσεις να δούμε.

    Πέτρο απ' ότι κατάλαβα από το βιντεακι οι φωνητικές οδηγίες δεν είναι σε στυλ ναβιγκον αναλυτικές. Δηλαδή δε λέει στρίψε προς Κηφισιας, προς Πειραιά, στην οδο ταδε κλπ. Και στα windows phone έτσι είναι; Υπάρχει περίπτωση στην τελική έκδοση να δούμε καμιά άλλη υψηλής ποιότητας ελληνική φωνή;
    Γιωργο για να μη χαθει μπηκε στα Nokia HERE tips & tricks

    εδω http://www.naviphone-hellas.gr/showt...0932#post10932
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  18. Μέλη που ευχαριστούν τον/την Farkadonitis για το χρήσιμο μήνυμα:

    Petros (06-10-2014)

  19. #40
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.164
    Ευχαρίστησε
    4.916
    Τον ευχαρίστησαν 4.024 φορές σε 2.548 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mp3buddy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επ' ευκαιρία κυκλοφορίας του προ beta του HERE maps έψαξα λιγάκι το θέμα της Ελληνικής φωνής TTS. Βρήκα ότι στα Οvi (Νokia) maps (προηγούμενη ονομασία των HERE maps) για Symbian υπήρχε η Ελληνική φωνή TTS Alexandros της Nuance.

    H παρούσα έκδοση της εφαρμογής, για τις κύριες γλώσσες, ενσωματώνει τις φωνές Vocalizer Expressive της Nuance στην τελευταία έκδοσή τους οι οποίες είναι, κατά την άποψή μου, ότι καλύτερο υπάρχει σε TTS.

    Έτσι, λόγω και της προϊστορίας της Nokia maps με το Ελληνικό TTS, θεωρώ ότι στην τελική έκδοση της εφαρμογής, αν όχι εξ' αρχής τουλάχιστον σε μια μετέπειτα αναβάθμιση, θα έχουμε Ελληνική φωνή TTS.
    Τώρα η μη ύπαρξη Ελληνικού TTS στην εφαρμογή για Windows Phone θεωρώ ότι σχετίζεται με τη Microsoft και με τους περιορισμούς που η τελευταία θα έθεσε στην HERE, ενώ στο Android η HERE έχει περισσότερη ελευθερία κινήσεων.

    Πέτρο, στα Windows Phone ποιας εταιρίας αγγλικό TTS χρησιμοποιεί η HERE maps;

    Edit: Με πρόλαβε και ο Δημήτρης , το Ν9 τρέχει MeeGo.
    ναι στο τελευταίο...

    στο ΟVI ειχε Αλέξανδρο...
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  20. Τα παρακάτω 3 μέλη ευχαριστούν τον Farkadonitis για το χρήσιμο μήνυμα :

    karlesg (06-10-2014),mp3buddy (06-10-2014),Petros (06-10-2014)

Σελίδα 4 από 9 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. HERE WeGo for Android Public Beta
    από Petros για το φόρουμ HERE WeGo Android
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23-03-2017, 18:52
  2. Nokia HERE Android tips & tricks
    από Farkadonitis για το φόρουμ HERE WeGo Android
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15-02-2015, 10:41
  3. HERE Beta Android για όλα τα smartphone
    από Petros για το φόρουμ HERE WeGo Android
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12-02-2015, 17:45
  4. H HERE για Android μας φέρνει το beta.here.com
    από Petros για το φόρουμ Χάρτες HERE και Κοινότητα HERE Maps
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28-01-2015, 21:51
  5. Nokia Android X, Nokia X+, Nokia XL
    από Petros για το φόρουμ Android
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01-03-2014, 16:07

Ετικέτες για αυτό το Νήμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις νέα θέματα
  • Δεν μπορείς να απαντήσεις στα θέματα
  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τα μηνύματά σου
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Navigation | Smartphones | NAVIGON | HERE WeGo Maps | HERE Map Creator | Garmin | IGO | Technology News | Χάρτες | AnaDigit