Σελίδα 8 από 12 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 71 έως 80 από 114

Θέμα: Νέα απο το Sygic beta testing

  1. #71
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Farkadonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον...
    Οι νέες "βελτιώσεις" είναι: Η εφαρμογή δεν κρασαρει αλλά το σύστημα UI του Android κρασαρει και διακόπτεται. Επακολουθεί επανεκκινήση του UI του Android.

    Που και που το Sygic παγώνει και μένει παγωμένο..
    Καλοκαιριατικα ? τυχερε, τι να πουμε και εμεις !!!

  2. Μέλη που ευχαριστούν τον/την lneam για το χρήσιμο μήνυμα:

    Farkadonitis (23-09-2017)

  3. #72
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    νεα beta 17.2.13

    τι νεο υπαρχει
    - faster application download

  4. Μέλη που ευχαριστούν τον/την lneam για το χρήσιμο μήνυμα:

    Farkadonitis (23-09-2017)

  5. #73
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    Κυκλοφορησε χθες η beta εκδοση 17.3.0

    Τι νεο υπαρχει
    - παρατηρησα μετα απο clean install πως εχω ξανα trial δοκιμη της εφαρμογης !!!!!!!
    (ειμαι free user)
    - στις ρυθμισεις υπαρχουν νεες επιλογες
    - διαβασα πως αλλαξε ο αλγοριθμος σχεδιασμου διαδρομης. Δεν εχω κανει δοκιμες να το επιβεβαιωσω.

    στην κεντρικη οθονη πλοηγησης μετα την δημιουργια διαδρομης υπαρχουν μερικες αλλαγες. Μετα απο μια γρηγορη ματια ...
    - δεν εμφανιζει πλεον κατω αριστερα, επιλογη διαδρομης για αυτοκινητο ή πεζος. Αφου σχεδιασει την διαδρομη για αυτοκινητο, παμε πανω δεξια στην οθονη (3 τελειες) και υπαρχουν οι επιλογες :
    1. αλλαγη σημειου εναρξης (Ναι, τωρα μπορουμε οπως παλια να δημιουργησουμε ταξιδια)
    2. πλοηγηση πεζου (εως 17χλμ), παραπανω εμφανιζει σφαλμα δρομολογισης
    3. προσθηκη ενδιαμεσης στασης

  6. #74
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    Μαυρα χαλια ο νεος αλγοριθμος.

    1. διαδρομη απο Παπαγου-Γαλατσι
    εχουμε επιλογη Γρηγορη διαδρομη, αλλα δεν μπορει να "δει" την λεωφ. Κατεχακη. Πριν γιατι μπορουσε ?

    2. Πειραιας- λιμανι Ροδου
    εχουμε επιλογη Γρηγορη διαδρομη, και μας παει απο Αλεξανδρουπολη. Αφου φυσικα περναμε απο Κομοτηνη μας ανεβαζει στα συνορα της Βουλγαριας και ξανα κατω για να συνεχισουμε για Αλεξανδρουπολη. Να υποθεσω πως θελει να μας γνωρισει με τους Ελληνες συνοριοφυλακες ?

    Το οτι βρισκομαστε στο λιμανι του Πειραια και υπαρχουν 2 καραβια για Ροδο, αυτο που να το ξερουν οι χαρτες τις ΤομΤομ ?
    Ουπς ... οι χαρτες της Sygic ηθελα να πω ...

  7. Μέλη που ευχαριστούν τον/την lneam για το χρήσιμο μήνυμα:

    Farkadonitis (24-09-2017)

  8. #75
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.156
    Ευχαρίστησε
    4.912
    Τον ευχαρίστησαν 4.021 φορές σε 2.545 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγω ειμαι εξω...την βαρεθηκα!!
    Μιας και λες τομτομ...καταστρογη στο ψαξιμο ποις και σε μερικές διευθύνσεις. Πρεπει να ξερεις ακριβης ονομασια και ΤΚ κωδικα (στην Ελλαδα). Εσωσα την κατασταση με τον Γοογλη..

    Οχι οτι δεν κανει κι αυτος λαθος αλλα το Νεο μακντοναλ στην Καλαμαρια στην οδό Εθνικής Αντιστάσεως 156 το εχει μισο χιλιομετρο προς την Θεσσαλονικη ο ΤομΤομ...το διωρθωσα μεσου φασμποκ...νταξ δεν ξεχναμε οτι εχει ακομα δεδομένα χαρτη GeoIntelligence
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  9. Μέλη που ευχαριστούν τον/την Farkadonitis για το χρήσιμο μήνυμα:

    lneam (15-10-2017)

  10. #76
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    Οι νεες αλλαγες που φερνει η βελτιωμενη λειτουργικα εκδοση 17.3.0, αναγκασαν την Sygic να κυκλοφορισει ακομα 2 νεες beta εκδοσεις μεχρι και σημερα. Οι εκδοσεις αυτες ειναι οι 17.3.1 και 17.3.2. Σε γενικες γραμμες διορθωνουν προβληματα που υπηρξαν σε χρηστες.

    Φημες αναφερουν για δοκιμες χαρτων σε καινουργιο format. Δοκιμαζουν ο χαρτης καθε χωρας να ειναι σε μικρα αρχεια, απ' οτι σε ενα μεγαλου μεγεθους. Ισως ετσι να λυθουν προβληματα ταχυτητας στην λειτουργια της εφαρμογης, αλλα και σκασιματα που υπαρχουν στη εφαρμογη. Μην ξεχναμε πως δεν εχουν ολοι συσκευες κοστους στην αξια οπως π.χ. Samsung S8 με μνημες ταχυτητας UFS 2.1 και read speed 780MB/sec.
    Λετε να αντιγραφουν την TomTom & Here ?

    Σαν μετρο συγκρισης ταχυτητας παραθετω την συσκευη μου Samsung S3

  11. Μέλη που ευχαριστούν τον/την lneam για το χρήσιμο μήνυμα:

    Farkadonitis (15-10-2017)

  12. #77
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.156
    Ευχαρίστησε
    4.912
    Τον ευχαρίστησαν 4.021 φορές σε 2.545 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Αντε να δουμε αν φτασω με προσομοίωση μεσου Ιος η Αντροιντ στις Σεϊχέλες. Παντα με την τελικη και οχι δοκιμαστική για να μην ξεχνιόμαστε
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  13. Μέλη που ευχαριστούν τον/την Farkadonitis για το χρήσιμο μήνυμα:

    lneam (15-10-2017)

  14. #78
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Farkadonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε να δουμε αν φτασω με προσομοίωση μεσου Ιος η Αντροιντ στις Σεϊχέλες. Παντα με την τελικη και οχι δοκιμαστική για να μην ξεχνιόμαστε
    Αυτο δεν μπορει να το κανει ουτε το Gmaps, με αφετηρια Ελλαδα ή Γερμανια. Σε καμια απο τις επιλογες που ειχε και δοκιμασα σημερα. Ουτε το θεωρω λογικο να πλοηγηθω με αυτο τον τροπο.

    Επειδη διαβαζουν ή θα διαβασουν στο μελλον τα post αυτα αναγνωστες που δεν εχουν εμπειρια στην πλοηγηση, θα αναλυσω μερικα σημεια που κατα την γνωμη μου "αν δεν φας τα μουτρα σου" δεν μαθαινεις.

    1.
    Οι εταιρεις παραγουν προιοντα, συσκευες, λογισμικο, χαρτες ή και ολοκληρωμενες λυσεις πλοηγησης. Δεν εχει σημασια εαν ειναι PND, smartphone, tablet, Η/Υ ή καποια ειδικη συσκευη και με αυτες μπορουμε να πλοηγηθουμε στην στερια, στον αερα ή στην θαλασσα. Δεν εχει καμια σημασια εαν τρεχει Android, iOS ή κατι αλλο. Δεν εχει καμια σημασια εαν ειμαστε πεζοι, με φορτηγο, ταξι, βαρκα, αεροπλανο, στο Golf, στο ποδηλατο ή καποια αλλη δραστηριοτητα . Εμεις αναλογα τις αναγκες μας θα επιλεξουμε και το πιο βασικο "να μην εχουμε παραλογες απαιτησεις" απο το hardware ή το software. Ειδικα σε περιπτωσεις οπως το Gmaps, οπου καθε "ερωτηση μας" θα απαντηθει απο μεγαλους server με χιλιαδες παραλληλους επεξεργαστες και ογκο δεδομενων χαρτογραφισης που υπαρχει απαθηκευμενος σε χιλιαδες σκληρους δισκους.

    2.
    Αφου λοιπον κατεβασουμε σε λογικα επιπεδα τον "πηχη" των προσδοκιων μας, ας περασουμε στο επομενο σταδιο.
    Η πλοηγηση μεσα στα συνορα μιας χωρας, στην περιπτωση μας αυτη που γνωριζουμε και ζουμε, σε γενικες γραμμες ειναι σχετικα ευκολη υποθεση και δεν υπαρχει λογος να χασουμε αλλο χρονο για αναλυση. Τα δυσκολα αρχιζουν οταν θελουμε να περασουμε τα συνορα μιας χωρας και να κανουμε διαδρομη σε αλλη χωρα ή και περισσοτερες.
    Στην συσκευη λοιπον που θα χρησιμοποιησουμε, 2 λυσεις εχουμε :
    1. να αποθηκευσουμε ταξιδια
    2. να αποθηκευσουμε ενδιαμεσα σημεια, ως προς το τελικο σημειο προορισμου μας.
    Προσωπικα θα εκανα το δευτερο και αυτο θα συνεχισω παρακατω.

    3.
    κανενας ανθρωπος δεν ειναι "υπερανθρωπος". Θα πρεπει να κανουμε τις απαραιτητες στασεις για φαγητο, υπνο, wc, κτλ. Γιατι λοιπον να εχω την απαιτηση να ζητησω απο την συσκευη μου μια (1) δρομολογηση π.χ. Αθηνα - Λονδινο 3200χλμ ? Μπορω να οδηγησω τοσα χλμ σε μια μερα χωρις διάλειμμα ?

    4.
    η ασφαλεια των επιβατων ειναι σε πρωτη προτεραιότητα και ακολουθει η απωλεια της προσωπικης μου περιουσιας. Και θα εξηγησω ...
    Ας υποθεσουμε πως το ταξιδι ειναι το "Αθηνα - Λονδινο 3200χλμ ". Απο που θα παμε ? Απο Ιταλια ή απο Βαλκανια ?
    Στην ηλικια που ειμαι, με οσα εχω διαβασει, ακουσει ή μου εχουν πει παθοντες ταξιδιωτες πρεπει να λαβω τα μετρα μου. Δεν εχω καμια διαθεση να βρω το αυτοκινητο σε τακους ή να το χασω ολοκληρο μαζι με ολα τα πραγματα. Δεν θελω να πεσω θυμα "δηθεν" τροχαιου σε βαλκανικη χωρα με σκοπο την ληστεια και σε ακραιες περιπτωσεις τον βιασμο της γυναικας μου. Καθε μου επαφη με ανθρωπους που κρατουν μαχαιρια ή οπλα μπορει να εχει τραγικα αποτελεσματα.
    Πρεπει ακομα να αποφυγω την τροχαια σε φτωχες βαλκανικες χωρες, που με δηθεν μπλοκα εχουν σκοπο το "χαρτζιλίκι" των "οργανων της ταξης", διαφορετικα εχει αυτοφωρο και τα γνωστα παρατραγουδα.

    Γιατι λοιπον να εχω την απαιτηση να ζητησω απο την συσκευη μου μια (1) δρομολογηση π.χ. Αθηνα - Λονδινο 3200χλμ και να εμπιστευθω την "κλασικη διαδρομη" με καποια "σκοτεινα σημεια"?
    Σε αυτες τις περιπτωσεις ζηταμε τις συμβουλες απο
    1. επαγγελματιες οδηγους εμπορευματων ή πουλμαν
    2. ταξιδιωτικων γραφειων
    και ξερουμε ακριβως απο που θα παμε, που θα κοιμηθουμε, που θα φαμε, τι ωρες να οδηγησουμε και κανουμε ακριβως οτι μας συμβουλεψουν.

    5.
    εκανα δοκιμες σε εφαρμογε πλοηγησης με παγκοσμιους χαρτες και οταν το σημειο προορισμου ηταν τετραψηφιο σε αποσταση στην ιδια ηπειρο ειχα αποτελεσμα. Σε αλλη ηπειρο ή και με χρηση θαλασσας ειχα σφαλμα δρομολογησης. Βλεπουμε πως ουτε οι εταιρειες προωθουν την πλοηγηση τοσο μεγαλων αποστασεων. Βρισκω πιο λογικη και ασφαλη την δρομολογηση εως τα συνορα 2 χωρων και μετα δρομολογουμε απο τα συνορα την νεας χωρας στο επομενο σημειο που θα κανουμε σταση π.χ για υπνο.

    6.
    ακομα και στην ιδια χωρα να θελουμε να παμε σε καποιο νησι της, οπως στην χωρα μας, δεν θα βαλουμε προορισμο το νησι αλλα το λιμανι αφετηριας του πλοιου που θα χρησιμοποιησουμε προς αυτο. Θεωριτικα οι εφαρμογες πλοηγησης ΠΡΕΠΕΙ να μπορουν να δρομολογησουν σωστα, στην πραξη ομως ...

    Ισως να βρεθουν μερικοι και να εχουν αλλη αποψη ή να βρισκουν υπερβολικα καποια απο τα παραπανω σχολια μου. Βασικα προσπαθω να εχω "αξεχαστες διακοπες" αλλα με την καλη τους πλευρα.

  15. Τα παρακάτω 2 μέλη ευχαριστούν τον lneam για το χρήσιμο μήνυμα :

    D__G (21-10-2017),Farkadonitis (17-10-2017)

  16. #79
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.156
    Ευχαρίστησε
    4.912
    Τον ευχαρίστησαν 4.021 φορές σε 2.545 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    υπαρχουν και οι τρελοι και φυσικα οσοι αντεχουν με 19/24 ωρες οδηγημα. Νταξ..αποδεχωμαι ομως ολα τα παραπανω
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  17. Μέλη που ευχαριστούν τον/την Farkadonitis για το χρήσιμο μήνυμα:

    lneam (17-10-2017)

  18. #80
    Fanatic NaviPhoner
    Εγγραφή
    28-01-2014
    Περιοχή
    Πειραιας
    Συσκευές: MT11i, A5010
    Μηνύματα
    3.868
    Ευχαρίστησε
    1.277
    Τον ευχαρίστησαν 3.453 φορές σε 2.209 μηνύματα
    Όνομα
    Λεωνιδας
    το νεο format χαρτων της sygic

    we have just released map update 2017.06 for beta 17.3.2.
    this update brings for the first time some splitted maps. there is extra flow after first install, if you are located in such map.

    countries splitted: FRA, GER, ITA, RUS, ESP, GBR, CAN, MEX, BRA, IND.

    please give us any feedback related to these splitted maps.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lneam : 17-10-2017 στις 18:50 Αιτία: μπλε χρωμα

Σελίδα 8 από 12 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. προσφορα εκπτωσης απο την Sygic GPS Navigation -65%
    από Farkadonitis για το φόρουμ Νέα απο τον χώρο της πλοήγησης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29-07-2016, 15:36
  2. Sygic MotorBike: Eφαρμογή πλοήγησης για μοτοσικλετιστές απο την Sygic
    από Elonor για το φόρουμ Νέα απο τον χώρο της πλοήγησης
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25-09-2015, 10:48
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15-12-2014, 22:09

Ετικέτες για αυτό το Νήμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις νέα θέματα
  • Δεν μπορείς να απαντήσεις στα θέματα
  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τα μηνύματά σου
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Navigation | Smartphones | NAVIGON | HERE WeGo Maps | HERE Map Creator | Garmin | IGO | Technology News | Χάρτες | AnaDigit