Σελίδα 5 από 26 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 41 έως 50 από 258

Θέμα: TopoNavigator Android πρόσφατη έκδoση 4.0.7

  1. #41
    non lo so Το avatar του χρήστη Petros
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Nέα Ιωνία
    Μηνύματα
    4.975
    Ευχαρίστησε
    3.293
    Τον ευχαρίστησαν 2.222 φορές σε 1.140 μηνύματα
    Όνομα
    Πέτρος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pavlitakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα να τσεκαρω και βρηκα μονο μια κριτικη...εσεις;
    Στις προηγουμενες εκδοσεις υπηρχαν.
    Εδω λογοκρισια;
    Μόλις κοίταξα και βλέπω όλες τις κριτικές.....για ξανατσέκαρε το Τάκη!

  2. #42
    mastoris than. Το avatar του χρήστη mastoris than.
    Εγγραφή
    11-01-2013
    Μηνύματα
    937
    Ευχαρίστησε
    144
    Τον ευχαρίστησαν 794 φορές σε 467 μηνύματα
    Μήπως εννοεί στο forum ο Τάκης. Καλημέρα σας.

  3. #43
    Πεζοπόρος προγραμματιστής Το avatar του χρήστη NikosSkouteris
    Εγγραφή
    23-12-2012
    Περιοχή
    Πολύγωνο, Αθήνα
    Συσκευές: Garmin 3490 (mod 3760), Garmin Oregon 450, LG Nexus 5, LG Nexus 5X Λογισμικά: Windows (10, 2008 R2), Android (6.0.1)
    Μηνύματα
    745
    Ευχαρίστησε
    31
    Τον ευχαρίστησαν 515 φορές σε 285 μηνύματα
    Όνομα
    Νίκος Σκουτέρης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pavlitakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα να τσεκαρω και βρηκα μονο μια κριτικη...εσεις;
    Στις προηγουμενες εκδοσεις υπηρχαν.
    Εδω λογοκρισια;
    Εκεί είναι, Τάκη. Από σένα τις έχουν κρύψει, ως φαίνεται...
    Πάρε το μηδέν!

  4. #44
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Wink Εχεις βάλει το χεράκι σου?

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από NikosSkouteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί είναι, Τάκη. Από σένα τις έχουν κρύψει, ως φαίνεται...
    Οντως, μονο εγώ δεν τις βλέπω. Πως το έχετε κάνει?

    Από το κινητό μου με ντόλφιν μινι



    Εντάξει δεν φταίει η ανάβαση.
    ο γκούγκλης κυττάει να μαζέψει κάνα δολλάριο και σβήνει κατά το δοκούν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pavlitakis : 13-03-2013 στις 15:37
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  5. #45
    non lo so Το avatar του χρήστη Petros
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Nέα Ιωνία
    Μηνύματα
    4.975
    Ευχαρίστησε
    3.293
    Τον ευχαρίστησαν 2.222 φορές σε 1.140 μηνύματα
    Όνομα
    Πέτρος
    Δοκίμασε απο άλλο browser Τάκη!

  6. #46
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.144
    Ευχαρίστησε
    4.920
    Τον ευχαρίστησαν 4.034 φορές σε 2.555 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Με τον fox...μονο μια

    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  7. #47
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Wink

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Petros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε απο άλλο browser Τάκη!
    Στον υπολογιστή με φαιαρφοξ βλεπω ολες εκτός από αυτή οου βλέπω με ντόλφιν στο κινητό.
    Τέλικά μάλλον ο γκουγκλ κάνει επιλογές. Αλλά πως: αναρωτιέμαι.

    Ana.jpg

    Ενταξει δεν έγινε και τίποτα.

    επεξεργασία.
    Βλέποντας το σχόλιο του Δημήτρη ...αυτό δεν το βλέπω πουθενα στα δικά μου.
    Πάντα εκπλήξεις στην τεχνολογία.

    Ξανα εντιτ.
    Μήπως ηλθε η ωρα να βγάλει η ανάβαση κάποια εφαρμογή για αντροιντ που να δουλευει με χάρτες της Γκαρμιν?
    Πρέπει να έχει κάποια προτεραιότητα με τα δικαιώματα...τουλάχιστον για ελλάδα.
    Κάτι σαν απλό στριτ παιλοτ και να πάρει όλο το χαρτί?
    Χωρίς "έξυπνες" δρομολογήσεις. Κάτι απλό. Αυτό κυρίως λείπει απ την αγορά.
    Ακούει κάποιος? Που να δουλεύουν όλοι οι τόπο της.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pavlitakis : 13-03-2013 στις 16:27
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  8. #48
    Πεζοπόρος προγραμματιστής Το avatar του χρήστη NikosSkouteris
    Εγγραφή
    23-12-2012
    Περιοχή
    Πολύγωνο, Αθήνα
    Συσκευές: Garmin 3490 (mod 3760), Garmin Oregon 450, LG Nexus 5, LG Nexus 5X Λογισμικά: Windows (10, 2008 R2), Android (6.0.1)
    Μηνύματα
    745
    Ευχαρίστησε
    31
    Τον ευχαρίστησαν 515 φορές σε 285 μηνύματα
    Όνομα
    Νίκος Σκουτέρης
    Τάκη, μην γίνεσαι πικρόχολος.

    Δεν ξέρω τι κάνει η Google (και δεν ενδιαφέρει άλλωστε, ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του). Για το συγκεκριμένο λογισμικό (δεν ξέρω για άλλα) μπορεί να μην βλέπει (ο Dolphin) τις κριτικές, βλέπει, όμως, τις ψήφους (η τετράστερη είναι η δική μου). Πάντως, στο δικό μου κινητό και με τον ενσωματωμένο browser και με τον Opera τις βλέπω κανονικά. Επίσης, αν, π.χ., πατήσεις σε κάποιο αστέρι δεν θα δεις όλους, ίσως, τους χρήστες γιατί όσοι ψήφισαν δεν σημαίνει πως έγραψαν και κάποια κριτική (στα 5 αστέρια θα δεις δύο κριτικές).



    Και όχι, δεν έχω βάλει το χέρι μου. Τουλάχιστον όχι ακόμα (αν το βάλω θα το πω).



    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pavlitakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως, μονο εγώ δεν τις βλέπω. Πως το έχετε κάνει?
    Αυτό δεν το έκανε η Ανάβαση (το "έχετε" το απάντησα πιο πριν) αλλά η Google (μόνο αυτή μπορεί να κάνει τέτοιου είδους αλχημείες στο λογισμικό της).
    Φαίνεται πως δεν σε γουστάρει.


    Τέλος, από τα λίγα (ή πολλά που ξέρω) μέσα από την Ανάβαση, μπορώ να πω πως όταν το πρόγραμμα πλησιάσει στο τελικό προϊόν θα έχει απίστευτες δυνατότητες (κληρονομημένες από το TopoNavigator 6 για PC) που δεν (θα) κάνει κανένα κανένα άλλο πρόγραμμα στον κόσμο (πολλοί το έχουν προσπαθήσει αλλά απέτυχαν, ακόμα και κολοσσοί). Σε πολλές περιπτώσεις έχω ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ μείνει με το στόμα ανοικτό. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω περισσότερα, αλλά όπως λέει και ο Λιακόπουλος "ο καιρός γαρ εγγύς"! Απλά, μην ξεχνάτε πως η Ανάβαση είναι μια μικρή εταιρεία που πασχίζει σε καιρούς κρίσης (ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό) να δώσει ότι μπορεί. Και στην νέα έκδοση θα δείτε (όσοι αγοράσετε ή κατέχετε ήδη το TopoNavigator για PC) πως έχει πραγματικά προσπαθήσει.



    Υ.Γ. Η Ανάβαση είναι μια μικρή εταιρεία (AnaDigit) που εκ τών πραγμάτων δεν έχει την δυνατότητα τών άπειρων δοκιμών στο πραγματικό τοπίο (όπως άλλες μεγάλες εταιρείες) και δυνητικά οι χρήστες της γίνονται και οι beta-testers της. Αυτό μπορεί σε κάποιους να αρέσει, σε κάποιους άλλους όχι. Ο καθένας μπορεί να αποφασίσει. Απλά σκεφτείτε πως αν η Ανάβαση είχε κάποιους περισσότερους υπαλλήλους για beta-tester ίσως να μην υπήρχε (πια).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikosSkouteris : 13-03-2013 στις 16:25
    Πάρε το μηδέν!

  9. #49
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Wink κύττα να δεις που θα με πεισει.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από NikosSkouteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάκη, μην γίνεσαι πικρόχολος.
    Αυτό έχω ξανακούσει....μην το επαναλαμβάνεις

    Τέλος, από τα λίγα (ή πολλά που ξέρω) μέσα από την Ανάβαση, μπορώ να πω πως όταν το πρόγραμμα πλησιάσει στο τελικό προϊόν θα έχει απίστευτες δυνατότητες (κληρονομημένες από το TopoNavigator 6 για PC) που δεν (θα) κάνει κανένα κανένα άλλο πρόγραμμα στον κόσμο (πολλοί το έχουν προσπαθήσει αλλά απέτυχαν, ακόμα και κολοσσοί). Σε πολλές περιπτώσεις έχω ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ μείνει με το στόμα ανοικτό. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω περισσότερα, αλλά όπως λέει και ο Λιακόπουλος "ο καιρός γαρ εγγύς"! Απλά, μην ξεχνάτε πως η Ανάβαση είναι μια μικρή εταιρεία που πασχίζει σε καιρούς κρίσης (ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό) να δώσει ότι μπορεί. Και στην νέα έκδοση θα δείτε (όσοι αγοράσετε ή κατέχετε ήδη το TopoNavigator για PC) πως έχει πραγματικά προσπαθήσει.



    Υ.Γ. Η Ανάβαση είναι μια μικρή εταιρεία (AnaDigit) που εκ τών πραγμάτων δεν έχει την δυνατότητα τών άπειρων δοκιμών στο πραγματικό τοπίο (όπως άλλες μεγάλες εταιρείες) και δυνητικά οι χρήστες της γίνονται και οι beta-testers της. Αυτό μπορεί σε κάποιους να αρέσει, σε κάποιους άλλους όχι. Ο καθένας μπορεί να αποφασίσει. Απλά σκεφτείτε πως αν η Ανάβαση είχε κάποιους περισσότερους υπαλλήλους για beta-tester ίσως να μην υπήρχε (πια).
    Εχω αρχίσει να μαλακώνω πολύ...μάλλον έχεις δίκιο ως ένα σημείο...αλλά έχεις.
    Αν μπορώ να βοηθήσω στο πεδίο, εκεί που περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα ευχαρίστως.
    Αφού εσύ παίρνεις τέτοια θέση...αρχίζω να το βλέπω με άλλο μάτι....Ιδωμεν.
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  10. #50
    Πεζοπόρος προγραμματιστής Το avatar του χρήστη NikosSkouteris
    Εγγραφή
    23-12-2012
    Περιοχή
    Πολύγωνο, Αθήνα
    Συσκευές: Garmin 3490 (mod 3760), Garmin Oregon 450, LG Nexus 5, LG Nexus 5X Λογισμικά: Windows (10, 2008 R2), Android (6.0.1)
    Μηνύματα
    745
    Ευχαρίστησε
    31
    Τον ευχαρίστησαν 515 φορές σε 285 μηνύματα
    Όνομα
    Νίκος Σκουτέρης
    Δεν θέλω να πείσω κανέναν, Τάκη.

    Απλά θέλω οι κριτικές να είναι σωστές και όχι ό,τι τού έρθει τού καθενός στο κεφάλι.

    Παράδειγμα, δες την κριτική:

    Ο συντάκτης, φαντάζομαι, δεν αγόρασε τον χάρτη (αλλοιώς θα είχε αλλάξει, ίσως, γνώμη). Αλλά, προτείνει το OruxMaps ώς καλύτερο και FREE. Δεν λέω, το OruxMaps είναι καλύτερο. Μα το TopoNavigator είναι και αυτό free. Ο Κωστάκης, λοιπόν, θα μπορούσε να παραλείψει το FREE (το τονίζει μάλιστα με κεφαλαία) αφού κάτι τέτοιο δεν ισχύει, και, δυστυχώς, σε μένα μόνο μυστήριους συνειρμούς μού φέρνει στο μυαλό. Κατ' αρχάς, θα έπρεπε ο Κωστάκης να είχε διαβάσει ΣΩΣΤΑ τις δυνατότητες τής free εκδόσεως κι έπειτα να δει αν το πρόγραμμα τις ικανοποιεί. Αντ' αυτού, λέει εύκολα και χωρίς τύψεις πως το πρόγραμμα είναι χάλια και παραπέμπει σε άλλα προγράμματα. Μα την ομορφιά μου, δεν νομίζω πως έχω δει σε άλλες κριτικές να παραπέμπουν σε άλλα προγράμματα. Φαντάσου ένα περιοδικό να κάνει κριτική για ένα Hyundai και στο τέλος να σού λέει να αγοράσεις Mercedes. Ή να σού λέει "ξέρεις, μπορείς να το έχεις και τσάμπα". Ο χάρτης έχει χρόνια δουλειάς πάνω του και αν τον είχαν όλοι τσάμπα δεν θα υπήρχε.


    Για να εξηγούμαι: Το TopoNavigator Free για Android στην τελική έκδοσή του δεν θα κάνει τίποτα περισσότερο από ό,τι κάνει ένα αξιοπρεπές πρόγραμμα καταγραφής και στοιχειώδους, ίσως, πλοήγησης (και ο Κωστάκης δεν θα έχει λόγο να κάνει τέτοιες κριτικές όπως η παραπάνω). Το TopoNavigator Extreme θα κάνει τα επιπλέον πράγματα για τα οποία έκανα λόγο πριν, αφού όλα αυτά είναι συνδυασμένα με τα χαρακτηριστικά τού χάρτη (που σε τελική μορφή δεν έχει σχέση με το αρχείο img για Garmin). Η έκδοση Extreme θα είναι απαραίτητη για κάθε δραστηριότητα οχούμενη off-road ή πεζή για την Ελλάδα. Απλά θέλει το χρόνο της.

    Τέλος, ξέρω κι εγώ τα όποια "λάθη" τής Ανάβασης, τους τα έχω επισημάνει (χοντρικά) και σε κάποια στιγμή θα τους θέσω και λύσεις που έχω σκεφτεί. Αλλά αυτές οι λύσεις (αν εισακουστούν) θα λάβουν μέρος σε μια μελλοντική έκδοση τού TopoNavigator (για PC αναφέρομαι) και πιστεύω πως θα κάνει τον χάρτη πιο προσιτό και το δωρεάν κομμάτι του καλύτερο.

    Υ.Γ. Από όλα τα παραπάνω ίσως να κατάλαβες την σκοπιμότητα τού βιαστικού τής free εκδόσεως. Μην ξεχνάς, εξάλλου, πως όλοι από κάπου αρχίσανε.
    Πάρε το μηδέν!

Σελίδα 5 από 26 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 287
    Τελευταίο μήνυμα: 07-10-2021, 17:15
  2. NAVIGON Europe Android πρόσφατη έκδοση v5.9.9
    από Farkadonitis για το φόρουμ NAVIGON Android
    Απαντήσεις: 245
    Τελευταίο μήνυμα: 04-01-2020, 04:55
  3. TopoNavigator 6 PC
    από Petros για το φόρουμ TopoNavigator PC
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 06-10-2016, 20:27
  4. Garmin Smartphone Link Android πρόσφατη έκδοση 2.2.2
    από Farkadonitis για το φόρουμ Garmin
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29-09-2016, 07:35
  5. Toponavigator GPSInfo
    από Petros για το φόρουμ Βοηθητικά εργαλεία πλοήγησης
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 31-05-2016, 17:14

Ετικέτες για αυτό το Νήμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις νέα θέματα
  • Δεν μπορείς να απαντήσεις στα θέματα
  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τα μηνύματά σου
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Navigation | Smartphones | NAVIGON | HERE WeGo Maps | HERE Map Creator | Garmin | IGO | Technology News | Χάρτες | AnaDigit