Σελίδα 14 από 25 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 4121314151624 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 131 έως 140 από 246

Θέμα: NAVIGON Europe Android πρόσφατη έκδοση v5.9.9

  1. #131
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Για βοηθηστε ρε παιδια καποιος πριν τα σβησω.

    Για προσωπικους λογους χαθηκα λιγακι και τα παρατησα καπως ολα, και ειπα να επανερθω παλι αρχιζοντας και κατεβαζοντας τους χαρτες για το Navigon. Οι χαρτες ειναι Relase Q2/2013, ειναι οι παλιοι ξερω, γιατι περιμενουμε να βγουνε οι Q3/2013. To προβλημα μου ειναι το εξης.

    Στις ρυθμισεις του κινητου μου Samsung S3 εχω παντα επιλεγμενη την εξωτερικη μνημη, ετσι ωστε οτι και να κανω Download να τα πηγαινει εκει.
    Παρολου αυτα οι χαρτες μπηκαν στην εσωτερικη μνημη. Πηρα τον φακελο MAP και τον εκανα αντιγραφη και επικοληση στην εξωτερικη μνημη.
    Αφου τελειωσε ανοιξα τον φακελο MAP και ειδα ολους τους χαρτες κανινικα μεσα αλλα και αλλα 5 αρχεια ακαταλαβηστικα.

    Απο τις φωτογραφιες θα καταλαβετε τι εννοω. Για αυτο πριν σβησω τον φακελο απο την εσωτερικη κομπλε ειπα να το μοιραστω εδω μηπως και ειχε καποιος το ιδιο προβλημα. Σκεφτικα μεν να τα σβησω τα 5 αυτα αρχεια αλλα καλου κακου ειπα ας ρωτησω πρωτα. Ευχαριστω.





    Τα αρχεια ειναι συνολικα 5, ασχετα αν φενονται στην φοτωγραφια 4.
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IliasA : 26-03-2014 στις 18:57
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  2. Μέλη που ευχαριστούν τον/την IliasA για το χρήσιμο μήνυμα:

    Kyr (26-03-2014)

  3. #132
    Co-editor Το avatar του χρήστη Kyr
    Εγγραφή
    03-08-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Συσκευές: Garmin nuvi 3597 LMT, Lumia 920 Λογισμικά: HERE Drive+, HERE Maps, Windows Phone
    Μηνύματα
    570
    Ευχαρίστησε
    270
    Τον ευχαρίστησαν 347 φορές σε 205 μηνύματα
    Όνομα
    Κυριάκος
    Όντως παράξενα αρχεία! Πρόβλημα σωστής κωδικοποίησης μου θυμίζει. Πάντως καλύτερα μη τα σβήσεις μέχρι να σου πεί κάποιος με Navigon, γιατί εγώ δυστυχώς δεν το έχω αν και θα το ήθελα.

  4. #133
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.144
    Ευχαρίστησε
    4.920
    Τον ευχαρίστησαν 4.034 φορές σε 2.555 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Ηλία συνήθως σβήνουμε τα mis & version αρχεια απο τον φάκελο navigon για να διορθώσουμε το navigon. Εχεις κατεστραμμένα αρχεια για τον αλφα η βητα λογο.Στην περιπτωση σου ομως ειναι τα αρχεια που θα κρατισεις και θα κανεις το εξεις.

    Στον υπολογιστή σου θα φτιάξεις ενα φακελο νεο Νavigon και θα βαλεις αυτα τα δυο αρχεία mis & version. Έπειτα θα αντιγράψεις τον φακελο σε ενα Usb η καποια sd η mcSd καρτα. Θα ανοιξεις το ποιο προσφατο Navigon fresh 3.5.1.Final που θα κατεβασεις απο εδω και θα κατεβασεις ολα τα εχτρας και τελευταια τους χαρτες q4 2013 και τα εχτρα data απο τα δωρεαν αρχεία απο το fresh. στο μεταξυ ενω θα κατεβαίνουν αυτα εσυ στο τηλ. θα πας μενου/ρυθμίσεις/ διαχειριστής εφαρμογών και θα καθαρίσεις με την σειρα...το cashe, μετα διαγραφή data και στο τέλος απεγκατάσταση ετσι που να μην μεινει τιποτα απο navigon σκουπειδακια στο τηλ.. Οταν τελιωσεις με το navigon fresh θα αντιγραψεις τα αρχεια απο το Ναvigon tou usb στην εξωτερηκη καρτα του τηλεφώνου σου εφοσον τωρα διαγραψεις τα αρχεια mis & version. Εφοσον βαλεις την καρτα στο τηλεφωνο πανε στο GooglePlay και ξανα κανε εγκατασταση του Ναvigon και θα εισαι οκ
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  5. #134
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitrios1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία συνήθως σβήνουμε τα mis & version αρχεια απο τον φάκελο navigon για να διορθώσουμε το navigon. Εχεις κατεστραμμένα αρχεια για τον αλφα η βητα λογο.Στην περιπτωση σου ομως ειναι τα αρχεια που θα κρατισεις και θα κανεις το εξεις.

    Στον υπολογιστή σου θα φτιάξεις ενα φακελο νεο Νavigon και θα βαλεις αυτα τα δυο αρχεία mis & version. Έπειτα θα αντιγράψεις τον φακελο σε ενα Usb η καποια sd η mcSd καρτα. Θα ανοιξεις το ποιο προσφατο Navigon fresh που θα κατεβασεις απο εδω και θα κατεβασεις ολα τα εχτρας και τελευταια τους χαρτες q4 2013 και τα εχτρα data απο τα δωρεαν αρχεία απο το fresh. στο μεταξυ ενω θα κατεβαίνουν αυτα εσυ στο τηλ. θα πας μενου/ρυθμίσεις/ διαχειριστής εφαρμογών και θα καθαρίσεις με την σηρα...το cashe, μετα διαγραφή data και στο τέλος απεγκατάσταση ετσι που να μην μεινει τιποτα απο navigon σκουπειδακια στο τηλ.. Οταν τελιωσεις με το navigon fresh θα αντιγραψεις τα αρχεια απο το Ναvigon tou usb στην εξωτερηκη καρτα του τηλεφώνου σου εφοσον τωρα διαγραψεις τα αρχεια mis & version. Εφοσον βαλεις την καρτα στο τηλεφωνο πανε στο GooglePlay και ξανα κανε εγκατασταση του Ναvigon και θα εισαι οκ

    Θα το πω πιο λιανα. Δεν νομιζω οτι εχω κατεστραμμενα αρχεια, πολυ απλα γιατι στην εσωτερικη μνημη ειναι ολα ενταξει. Με το που εγινε η αντιγραφη και επικολληση στην εξωτερικη, μπηκαν μεν και εκει ολοι οι χαρτες αλλα συν τα παραπανω αρχεια που βλεπεις στην φωτο.

    Αυτη την στιγμη κατεβαζω χαρτες για Tomtom (τελειωνει το κατεβασμα σε κανενα 10λεπτο) και μετα θα το αναλαβω πρωσοπικα.
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  6. #135
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.144
    Ευχαρίστησε
    4.920
    Τον ευχαρίστησαν 4.034 φορές σε 2.555 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από IliasA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το πω πιο λιανα. Δεν νομιζω οτι εχω κατεστραμμενα αρχεια, πολυ απλα γιατι στην εσωτερικη μνημη ειναι ολα ενταξει. Με το που εγινε η αντιγραφη και επικολληση στην εξωτερικη, μπηκαν μεν και εκει ολοι οι χαρτες αλλα συν τα παραπανω αρχεια που βλεπεις στην φωτο.
    Αν κανεις αντιγραφη αρχειων με τον Samsung Manαger αυτα παθαίνεις.
    ΕS Datei Exploder δεν εχεις;
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  7. #136
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitrios1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κανεις αντιγραφη αρχειων με τον Samsung Manαger αυτα παθαίνεις.
    ΕS Datei Exploder δεν εχεις;


    Δημητρακι της Θ......ς σου ο Κ.......ς, που θα μου πεις πως θα κανω αντιγραφη και επικολληση. Για δες ποιος μιλαει, λες και ειμαι αρχαριος στο Navigon και δεν ξερω τι μου γινεται.

    Τωρα ανευ πλακας, μολις τελειωσα με τους χαρτες τομτομ και πηγαινοντας στο φακελο Navigon/Map ειδα οτι καταστραφηκαν ολα τα αρχεια, δηλαδη ολα ειναι πλεον ακαταλαβηστικα (κινεζικα). Στην εσωτερικη μνημη ειναι ολα ενταξει.

    Ασε που εχουμε και δευτερο προβλημα με το τομτομ. Κατεβασα σημερα τους χαρτες 3 φορες 3,75γιγα. Με το που ανοιγω το προγραμμα μου λεει τα ιδια και τα ιδια. Πρεπει να εγκαταστησετε τους χαρτες για να ανοιξει η εφαρμογη.

    Τετοια προβληματα δεν ειχα ποτε. Προτοφανης πραγματα. Βλεπω ξενυχτι σημερα
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  8. #137
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.144
    Ευχαρίστησε
    4.920
    Τον ευχαρίστησαν 4.034 φορές σε 2.555 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από IliasA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρακι της Θ......ς σου ο Κ.......ς,
    Επισεις (αυτης με το τον σκληρό)

    Οτι σου πα και στο τηλεφωνο...δεν σου κατσε..οχι η Θ......α αλλα η 4.3 στο SGSIII
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  9. #138
    Super Moderator Το avatar του χρήστη Elonor
    Εγγραφή
    27-12-2012
    Περιοχή
    Φέρες
    Μηνύματα
    1.796
    Ευχαρίστησε
    981
    Τον ευχαρίστησαν 1.504 φορές σε 678 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλίας
    Ηλία καλύτερα νομίζω θα ήταν να απεγκαταστήσεις και να ξαναεγκαταστήσεις το NAVIGON. Διέγραψε τελείως τα αρχεία απο την κύρια μνήμη και απο την κάρτα, και κάνε καθαρή εγκατάσταση.

  10. #139
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Elonor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία καλύτερα νομίζω θα ήταν να απεγκαταστήσεις και να ξαναεγκαταστήσεις το NAVIGON. Διέγραψε τελείως τα αρχεία απο την κύρια μνήμη και απο την κάρτα, και κάνε καθαρή εγκατάσταση.
    Συνονοματε να μην νομιζεις, ετσι ακριβως ειναι. Αν δεν γινεται αλλιως και ειναι κατεστραμμενα ολα τα αρχεια στην εξωτερικη μνηνη, τοτε η μονη λυση ειναι να επιστρεψεις στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

    Στο μεταξυ η καρτα micro-sd τις SanDisk 64gb πηρε το δρομο τις για τσεχια. Ολο το προβλημα το εφτιαχνε η καρτα με τα κατεστραμμενα αρχεια μετα απο συζητηση που ειχα με ειδικο τεχνητη ο οποιος μετα απο 15λεπτη ομιλια και αφου μου ζητησε τα στοιχεια μου για να μου στιλει μια καινουργια καρτουλα, μου λεει ελληνας εισαι............ας μιλησουμε στα ελληνικα

    Μια ενημερωση για οσους δεν το ηξεραν οπως και εγω. Μια SanDisk καρτουλα εχει και μεχρι 10 χρονια εγγυηση. Ειτε εχεις την αποδειξη ειτε οχι μπορεις να την στιλεις πισω και διαπιστωντας οτι η καρτα ειναι αυθεντικη ( λεγομενα του ελληνα τεχνητη ) στην ανταλλασουνε με μια καινουργια.
    Το πως καταλαβαινουν αν ειναι αυθεντικη μαλλον μεσω του S/N που εχει η καρτουλα στην πισω μερια, με πολυ ψηλα γραμματα.
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  11. #140
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitrios1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κανεις αντιγραφη αρχειων με τον Samsung Manαger αυτα παθαίνεις.
    ΕS Datei Exploder δεν εχεις;


    Δημητρη μου τζιφος. Ουτε το προγραμματακι αυτο με βοηθησε σε τιποτα. Μετεφερα τον φακελο Navigon μεν στην εξωτερικη μνημη σβηνοντας τον απο την εσωτερικη αλλα ανοιγωντας το Navigon μου λεει πως θελω να κανω download τους χαρτες μεσω υπολογιτη η w-lan.
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

Σελίδα 14 από 25 Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα ... 4121314151624 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 287
    Τελευταίο μήνυμα: 07-10-2021, 17:15
  2. NEW Navigon App πρόσφατη έκδοση 1.2.5.933
    από Farkadonitis για το φόρουμ NAVIGON Android
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 04-01-2020, 04:52
  3. Sygic In Car Πρόσφατη έκδοση 18.6.2
    από Farkadonitis για το φόρουμ Sygic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20-10-2019, 06:13
  4. Garmin Smartphone Link Android πρόσφατη έκδοση 2.2.2
    από Farkadonitis για το φόρουμ Garmin
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29-09-2016, 07:35

Ετικέτες για αυτό το Νήμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις νέα θέματα
  • Δεν μπορείς να απαντήσεις στα θέματα
  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τα μηνύματά σου
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Navigation | Smartphones | NAVIGON | HERE WeGo Maps | HERE Map Creator | Garmin | IGO | Technology News | Χάρτες | AnaDigit