Καλησπέρα σε όλους .Εχω στην κατοχή μου μια συσκευή Navigon 8410 την οποια αγόρασα τον Οκτώβριο του 2009.Οταν ήταν ακόμη στην εγγύηση τον Μαρτιο του 2011 αν θυμάμαι καλά μου παρουσιασε κάποιο πρόβλημα και δεν πατουσε κάποια γράμματα σκόρπια μεσα στο πληκρολόγιο οταν πήγαινα να πληκτρολογήσω τον προορισμό.Το έστειλα τοτε στο service της Navigon και μου το έστειλαν σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα επισκευασμένο δωρεάν.Απο τότε δεν είχα προβλήματα .Το χρησιμοποιώ βέβαια ελάχιστα (μια η δυο φορές τον χρόνο) σε ταξίδια που κάνω με το αυτοκινούμενο τροχόσπιτο μου και πάντα βέβαια με έβγαζε ασπροπρόσωπο.Στο τελευταίο ταξίδι μου προς το Καρπενήσι πριν απο δύο εβδομάδες περίπου την τελαυταία ημέρα του ταξιδιού μου παρουσίασε την ίδια σχεδόν βλάβη αλλα αυτή την φορά απο την αριστερή πλευρά του πληκτρολογίου οπως το βλέπουμε και μόνο τα γράμματα Α-Λ-Φ. Πρόσφατα βέβαια εχω αναβαθμίσει τους χάρτες χωρίς να αναβαθμίσω το λογισμικό (δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο) και δεν ξέρω αν μπορεί να φταίει και αυτό η είναι καθαρά τεχνικό θέμα και χρειαζεται αντικατάσταση της οθόνης για το οποίο φυσικά επειδή είναι εκτός εγγύησης δεν ξέρω ποσο θα μου κοστίσει και συμφέρει κάτι τέτοιο.Θελω την βοήθεια σας αν σε κάποιο άλλο μέλος της κοινότητας συνέβη κάτι παρόμοιο τώρα τελευταία και αν το επισκεύασε η αν το ξεπέρασε με κάποιο άλλο τρόπο.Ευχαριστώ .