PDA

Επιστροφή στο Forum : Την γνώμη σας για το πακέτο Forthnet Nova3Play



Petros
23-05-2013, 15:36
http://i.imgur.com/3O8iiLl.jpg



Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω πακέτο της Forthnet :

http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayForm.aspx?a_id=6208

pavlitakis
23-05-2013, 16:52
Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω πακέτο της Forthnet
Πετρο η τιμη ειναι χωρις εξοπλισμο και χωρις τα εχτρα για πακετα.
Πρωτα πρεπει να πεις τι σε ενδιαφερει να βλεπεις και τι χρηση κανεις στο τηλεφωνο.
Δλδ αν δεν θελεις voip γραμμη και για ποιους λογους.
Η forthnet ειναι κανονικη γραμμη.
Εχεις συνεγερμο στο χωρο;
Εισαι Ολυμπιακος; Βλεπεις ταινιες οτι κι οτι; Το καλοκαιρι πας διακοπες για λιγο;
Ειναι πολλες οι παραμετροι και τα ψιλα γραμματα συνηθως.
Ειχες πριν Νοβα ωστε να εχεις τον εξοπλισμο δικο σου; Θελεις HD tv?
Σε γενικες γραμμες δεν ειναι τοσο φτηνο οσο φαινεται.
Αν βαλεις οτι σε δενει και με συμβολαιο....παντως εξαρταται απο πολλα.

ΥΓ.
Γενικα στο μαρκετιν αν βλεπεις τιμες xxx,90€ η xxx,99€ να φυλλαγεσαι γιατι υπαρχει κατι κρυμμενο.

Petros
23-05-2013, 17:59
Tάκη,
Για τον εξοπλισμό πληρώνω 45 ευρω για τον αποκωδικοποιητή, και μου βάζουν το πιάτο κλπ δωρεάν & εγκατάσταση.
Δεν με ενδιαφέρει η γραμμή voip. Δεν έχω συναγερμό γιατί δεν εχω κάτι αξίας. Το καλοκαίρι ποτε πάω και ποτε δεν πάω διακοπές. Δεν είμαι Ολυμπιακός, και μου αρέσουν τα ντοκιμαντέρ.
Πρός το παρόν έχω wind με 32 € (internet, 60 λεπτα κινητά, απεριόριστα σταθερά και εξωτερικό), και τα παιδιά μου είπαν ότι με λιγότερα λεφτά θα έχουμε και Nova.

ΥΓ
Εγώ το τυρί το βλέπω......την φάκα δεν βλέπω και την ψάχνω!:D

Farkadonitis
23-05-2013, 18:26
Εγώ το τυρί το βλέπω......την φάκα δεν βλέπω και την ψάχνω!:D

Η φακα ειναι στο Ψυχαγωγίας (http://www.forthnetgroup.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf)....για κανε σουμα να δεις...δες και το Nova 3Play Full να καταλάβεις καλύτερα και μετα κανε σύγκριση με το Double Play + OTE TV (https://www.ote.gr/web/guest/consumer/products-services/doubleplaymeotetv)

Εγω θα σου πω αυτο.

Κοίτα προς τον ΟΤΕ, γιατί έχει το OTE TV, που έχει τα ίδια κανάλια (Ελληνικά, κινηματογραφικά, ντοκιμαντέρ, παιδικά) με τη Νόβα και πολύ χαμηλότερη τιμή. Το μονο αρνητικό στα κινηματογραφικά ειναι οτι θα τα βλεπεις κανα 6μηνο αργοτερα απο οτι στην Nova. Στα αθλητικά το μόνο πλεονέκτημα που έχει η Νόβα, είναι το ελληνικό πρωτάθλημα, για όσο ακόμα το έχει (μέχρι το Σεπτέμβριο πολλά αλλάζουν). Και πες τα παιδιά οτι τους αγώνες ελληνικού πρωταθλήματος πρεπει (αν μπορεις) να τους βλέπεις στο καφενείο η καφεταρια με τη παρέα και να αλληλοπειράζονται, γιατί εκεί είναι όλη η ουσία της μπάλας.

..λεω εγω τωρα μα εσυ..αποφασιζεις

Farkadonitis
23-05-2013, 18:29
€dit:

...και ξεχασα...μηπως θα επρεπε η ερωτηση να γινει εδω (http://www.naviphone-hellas.gr/forumdisplay.php?f=110) lool

pavlitakis
23-05-2013, 19:03
232

1. βασικό μινιμουμ 29,99
2. αν δεν πάρεις πακέτο.
3 Πακέτο κινητών 10,00
4.Αν θέλεις σπορ-σινεμα 25,00
5.η ολα 40,00 αλλα από κάτω λεει ότι δεν μπορείς όλα
6 Αν διαλέξεις 5 τότε παίρνεις το 6 αλλα μετά με πιστωτική δωρεάν το BOX.


233
720 λεπτα/30 ημ=24 λεπτα/ημ
στη πράξη
το πολύ 10-15 τηλεφωνήματα ανά ημέρα, διάρκειας ενός λεπτού περίπου,
λόγω χρέωσης ανα λεπτό. η 5-6 διάρκειας 2 λεπτών περίπου.
1'02" = 2'.....20"=1'....3'05"=4'
Αν ξεχαστείς δεν υπάρχει ειδοποιηση και σε σκίζουνε.

Διάρκεια συμβολαίου για ένα χρόνο.
Αν πληρώνεις με πιστωτική δεν μπορείς να κάνεις πίσω γιατί έχεις πάρει τα δώρα.
Αν θέλεις και τα επίγεια κανάλια +10 € το μήνα.
Κανονικά πρέπει να το αγοράσεις χωρίς πιστωτική και να μην ξαναπληρώσεις και ταυτόχρονα να τους κάνεις μήνυση για παραπλανητική διαφήμιση. Στο συμβιβασμό μπορείς να κερδίσεις μερικά χρονάκια δωρεαν νόβα.
Γουστάρεις; Εχει γίνει.

ΥΓ. Πρόσθεση ξέρεις....βγαίνει κανα χιλιάρικο στο χρόνο.
Αν θέλεις φτηνή τηλεφωνία πες μου. voipyo 0,006€/min

Petros
23-05-2013, 19:13
O τύπος απο την εταιρεία που μου έκανε την προσφορά μου είπε: internet, σταθερά-κινητά απεριόριστα, Nova---με τα 29,90!!!!!!!!

pavlitakis
23-05-2013, 19:29
O τύπος απο την εταιρεία που μου έκανε την προσφορά μου είπε: internet, σταθερά-κινητά απεριόριστα, Nova---με τα 29,90!!!!!!!!
Πάμε μαζί να τους τυλίξουμε.
Κάτι σου χα πεί για υπαλλήλους που κοροιδεύουν τον κόσμο και τι φάπες θέλουν.

Petros
23-05-2013, 19:32
Πάμε μαζί να τους τυλίξουμε.
Κάτι σου χα πεί για υπαλλήλους που κοροιδεύουν τον κόσμο και τι φάπες θέλουν.
.....θα τα έχω και γραπτώς ΟΛΑ αυτά στο συμβόλαιο:cool:

Farkadonitis
23-05-2013, 19:37
Αν το σκεφτεσε οπως ειπαμε στο τηλ. προχωρά το...ετσι ναι!!!!!!!:cool:

mastoris than.
23-05-2013, 19:59
Καλά ρε... τι πάθατε;;;; Ο ένας με πακέτο οικιακής διασκέδασης, ο άλλος ψάχνει νέα συσκευή... Δεν συμφωνήσαμε πως θα τα πουλήσουμε όλα και θα χαθούμε για πάντα στην Κούβα;;;

lool

Petros
23-05-2013, 20:02
Καλά ρε... τι πάθατε;;;; Ο ένας με πακέτο οικιακής διασκέδασης, ο άλλος ψάχνει νέα συσκευή... Δεν συμφωνήσαμε πως θα τα πουλήσουμε όλα και θα χαθούμε για πάντα στην Κούβα;;;

lool

Η φτώχια θέλει καλοπέραση......φτώχια λατέρνα και φιλότιμο...κλπ, κλπ:Heeheee:

pavlitakis
23-05-2013, 20:08
Να τον σωσω προσπαθω Θαναση μου....ποτε φευγουμε;

Farkadonitis
23-05-2013, 20:28
Εγω έφυγα ήδη..παω για δουλεια...εε..θελουμε και κατι ψιλα να εχουμε μαζι μας στην Κουβα. Οχι σαν και σας τους χασομέρηδεςlool

Petros
23-05-2013, 21:56
Η εταιρία (Forthnet) ....τι λέει γενικά; Είναι αξιόπιστη;

karlesg
23-05-2013, 22:20
O τύπος απο την εταιρεία που μου έκανε την προσφορά μου είπε: internet, σταθερά-κινητά απεριόριστα, Nova---με τα 29,90!!!!!!!!

Πέτρο αν θέλεις απεριόριστα αστικά/υπεραστικά ΔΕΝ συμφέρει. Το απεριόριστα ισχύει ΜΟΝΟ προς σταθερά 4νετ. Για τα σταθερά υπεραστικά προς τους υπόλοιπους θα πληρώνεις κανονικά... Δες στον τιμοκατάλογο το αναφέρει ξεκάθαρα...

Για τα υπόλοιπα δεν έχω άποψη.

-edit τώρα πρόσεξα ότι στις πρόσθετες υπηρεσίες αναφέρει "Απεριόριστα σταθερά για πάντα" με αστεράκι όμως ότι είναι περιορισμένης χρονικής διάρκειας προσφορά. Δεν είμαι σίγουρος τι μπορεί να σημαίνει αυτό... δεν διευκρινίζει αν εννοεί για όλους...

Πάντως νομίζω ότι το nova start pack που δίνουν δωρεάν έχει λίγα πράγματα σαν μπουκέτο. Αν σ' ενδιαφέρει μπάλα ταινίες σειρές κλπ. τότε το start pack δεν είναι αρκετό.

Πάντως αν εννοεί δωρεάν αστικά/υπεραστικά προς όλους, το αντίστοιχο 2play έχει 26,5ε μέσο όρο το χρόνο. Οπότε πληρώνεις στην ουσία +3,5ε το μήνα για το nova start pack.


-edit2 Επίσης κάτι όσον αφορά τα επίγεια και τη nova... Εκεί υπάρχει θέμα... Η nova δεν πληρώνει τα κανάλια για την αναμετάδοση του επίγειου... ο ΟΤΕ πληρώνει. Οπότε καταλαβαίνετε ότι ίσως στο άμεσο μέλλον στη nova να υπάρχει θέμα με τα επίγεια... δεν είναι τίποτα σίγουρο απλά το αναφέρω πληροφοριακά.

pavlitakis
23-05-2013, 22:53
Η εταιρία (Forthnet) ....τι λέει γενικά; Είναι αξιόπιστη;

Πετρο η αδελφη μου εχει κι αυτο χρησιμοποιω κι εγω πολυ καιρο. Ειναι η πλεον αξιοπιστη και το τηλ δεν ειναι voip (thats good).

pavlitakis
24-05-2013, 00:02
Εγω έφυγα ήδη..παω για δουλεια...εε..θελουμε και κατι ψιλα να εχουμε μαζι μας στην Κουβα. Οχι σαν και σας τους χασομέρηδες

και τι χασομέρηδες.....σαν γνησιοι Ελληνες....lool


PS. Εδώ Πέτρο για τηλέφωνα...https://www.omnivoice.eu/index.cfm/doc/248/cat/5# και είναι δυνατον να μην πληρώνεις ΦΠΑ αν πχ γραφτεί στο όνομα κάποιου στο εξωτερικό με χρέωση ανα δευτερόλεπτο.

και εδώ για το κινητό..https://www.voipyo.com/rates#letter-G

Farkadonitis
24-05-2013, 00:54
Για να μην κανω κοπια τον Γιωργο (karlesg (http://www.naviphone-hellas.gr/member.php?u=32)) ολο το ποστ πάραθετω τα ψιλα γραμματα.



1.Οι υπηρεσίες διατίθενται αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet και μόνο για οικιακή χρήση.
2.Η υπηρεσία VDSL παρέχεται όπου είναι τεχνικά εφικτό.
3.Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Forthnet αφορούν κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου. Για τις υπόλοιπες εθνικές κλήσεις η χρέωση είναι 0,0299€/λεπτό με βήμα χρέωσης ανά λεπτό.
4.Απαραίτητη προϋπόθεση για την απόκτηση των πρόσθετων υπηρεσιών "Απεριόριστα Κινητά" & " Απεριόριστα ∆ιεθνή" είναι η απόκτησητηςπρόσθετης υπηρεσίας "Απεριόριστα Σταθερά".
5.Για κλήσεις προς κινητά, η χρέωση είναι ανά λεπτό. Για τις απεριόριστες κλήσεις προς κινητά, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 720 λεπτά μεβήμα χρέωσης ανά λεπτό. Μετά τη κατανάλωση των 720 λεπτών ανά μήνα, οι κλήσεις χρεώνονται με 0,0299€/λεπτό.
6.Για τις διεθνείς κλήσεις, η χρέωση είναι ανά λεπτό. Οι απεριόριστες διεθνείς κλήσεις σε 50 χώρες αφορούν: Αλάσκα, Αλβανία*,Ανδόρα,Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Βενεζουέλα, Βουλγαρία*, Βραζιλία*,Γαλλία, Γερμανία, Γκουάμ, ∆ανία, Ελβετία, Ηνωμένο Βασίλειο, Η.Π.Α. (σταθερά & κινητά), Ιαπωνία, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ισραήλ, Ιταλία, Καναδά (σταθερά & κινητά), Κίνα, Κύπρος, Λιχτενστάιν, Λουξεμβούργο,Μαλαισία, Νότια Αφρική*, Ν. Ζηλανδία, Ν. Κορέα, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουκρανία*, ΠΓ∆Μ (FYROM)*, Περού*, Πολωνία, Πορτογαλία, Πουέρτο Ρίκο (σταθερά & κινητά), Ρουμανία*, Ρωσία*, Σερβία*, Σιγκαπούρη, Σουηδία, Ταϊβάν, Τουρκία, Φιλιππίνες*, Φινλανδία, Χαβάη (σταθερά &κινητά), Χονγκ Κόνγκ.* Για αυτούς τους δωρεάν διεθνείς προορισμούς ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 400 λεπτών (συνολικά) με βήμα χρέωσης ανά λεπτό. Μετά την κατανάλωση των 400 λεπτών ανά μήνα, οι κλήσεις χρεώνονται σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο.Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά σε 50 διεθνείς προορισμούς δεν περιλαμβάνουν κατηγορίες αριθμών ειδικής χρέωσης (premium numbers). Για λεπτομέρειες δείτε τον τιμοκατάλογο αριθμών ειδικής χρέωσης (link στο σχετικό τιμοκατάλογο που κάναμε για το 2play).
7.Στις δωρεάν κλήσεις, δεν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις προς μη γεωγραφικούς αριθμούς.
8. Οι συνδυασμοί της υπηρεσίας Nova 3Play με πρόσθετες υπηρεσίες Τηλεφωνίας, Ιντερνετ και Τηλεόρασης που οδηγούν σε μηνιαία χρέωση άνω των 79,90€ (χωρίς VDSL) & 89,90€ (με VDSL) δεν είναι εμπορικά διαθέσιμοι. Σε αυτή την περίπτωση, διατίθεται η υπηρεσία Nova 3Play Full.
9. Οι δωρεάν παροχές "12 μήνες ∆ωρεάν Nova Multiview", "3 μήνες ∆ωρεάν Nova Adult pack" & " 12 μήνες ∆ωρεάν Nova HD(εάν ο τρόπος πληρωμής είναι με πιστωτική κάρτα)" παρέχονται αποκλειστικά με τις πρόσθετες υπηρεσίες "Όλα τα κανάλια Novacinema" ή "Όλα τα κανάλια Novasports".
10. Η κατανάλωση του απεριόριστου χρόνου ομιλίας ισχύει για τον εκάστοτε μήνα τιμολόγησης.
11. ∆εν συνδυάζονται μαζί "Όλα τα Novasports" και "Όλα τα Novacιnema"

Δωρα

6 μήνες ∆ωρεάν Nova Multiview (& ∆ωρεάν HD)
3 μήνες ∆ωρεάν Adult Pack
12 μήνες ∆ωρεάν Nova HD
(εάν ο τρόπος πληρωμής είναι με πιστωτική κάρτα

Petros
24-05-2013, 19:40
To τελικό.(Πριν λίγο μίλησα μαζί τους.)
Internet εως 24--αστικά, υπεραστικά, απεριόριστα και δωρεάν πρός ΟΛΟΥΣ τους παρόχους--κινητά 12 ώρες προς ΟΛΟΥΣ τους παρόχους--Nova: αγορά αποκωδικοποιητή 49 ευρω--πιάτο καλωδιώσεις εγκατάσταση λειτουργία, δωρεαν. Router δωρεάν. Τέλος ενεργοποίησης 34,90 ευρώ. 29,90 κάθε μήνα. 1 χρόνο υποχρωτικά στην υπηρεσία. ΔΕΝ έχω κλήσεις πρός το εξωτερικο (τις χρεώνουν 7 ευρώ το μήνα). Αυτά!!
Ακούω γνώμες!!!!

karlesg
24-05-2013, 19:45
Να πω και κάτι άλλο άσχετο με το συγκεκριμένο θέμα.

Εδώ και πολλά χρόνια η καλύτερη τακτική που μπορεί να κάνει κάποιος γενικά, άσχετα με ποια εταιρεία θα επιλέξει, είναι μικρής διάρκειας συμβόλαια και με τη λήξη τους αιτήσεις φορητότητας σε άλλο πάροχο. Αυτό ισχύει και για τη σταθερή και για την κινητή.

Δυστυχώς οι εταιρείες τους σταθερούς πελάτες δεν τους ανταμείβουν. Μόνο όταν δουν αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο σας παίρνουν τηλέφωνο και αντιπροτείνουν καλή προσφορά...

Οπότε όπως και ναχει, είτε σας ενδιαφέρει να φύγετε είτε σας ενδιαφέρει να μείνετε, μια αίτηση φορητότητας πρέπει να την κάνετε... ;)

pavlitakis
24-05-2013, 19:46
Τι πακετα απο νοβα δεν ειπες...γιατι για τηλεφωνο μονο πολυ ακριβα.
12ωρες=720λεπτα

pavlitakis
24-05-2013, 19:49
@Γιωργο.
Αυτο ειναι το τελειο. Σωστος....αυτο κανουν πολλοι.

Petros
24-05-2013, 19:50
Να πω και κάτι άλλο άσχετο με το συγκεκριμένο θέμα.

Εδώ και πολλά χρόνια η καλύτερη τακτική που μπορεί να κάνει κάποιος γενικά, άσχετα με ποια εταιρεία θα επιλέξει, είναι μικρής διάρκειας συμβόλαια και με τη λήξη τους αιτήσεις φορητότητας σε άλλο πάροχο. Αυτό ισχύει και για τη σταθερή και για την κινητή.

Δυστυχώς οι εταιρείες τους σταθερούς πελάτες δεν τους ανταμείβουν. Μόνο όταν δουν αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο σας παίρνουν τηλέφωνο και αντιπροτείνουν καλή προσφορά...

Οπότε όπως και ναχει, είτε σας ενδιαφέρει να φύγετε είτε σας ενδιαφέρει να μείνετε, μια αίτηση φορητότητας πρέπει να την κάνετε... ;)
Αυτο το έκανα ήδη μια φορά πρίν 4 μήνες (ειμαι στη Wind):cool:..........έλα μου όμως που τα παιδιά θέλουν Nova!!

Τι πακετα απο νοβα δεν ειπες...γιατι για τηλεφωνο μονο πολυ ακριβα.
12ωρες=720λεπτα
To γράφει στην προσφορά Τάκη μου.

karlesg
24-05-2013, 20:07
To τελικό.(Πριν λίγο μίλησα μαζί τους.)
Internet εως 24--αστικά, υπεραστικά, απεριόριστα και δωρεάν πρός ΟΛΟΥΣ τους παρόχους--κινητά 12 ώρες προς ΟΛΟΥΣ τους παρόχους--Nova: αγορά αποκωδικοποιητή 49 ευρω--πιάτο καλωδιώσεις εγκατάσταση λειτουργία, δωρεαν. Router δωρεάν. Τέλος ενεργοποίησης 34,90 ευρώ. 29,90 κάθε μήνα. 1 χρόνο υποχρωτικά στην υπηρεσία. ΔΕΝ έχω κλήσεις πρός το εξωτερικο (τις χρεώνουν 7 ευρώ το μήνα). Αυτά!!
Ακούω γνώμες!!!!

Αν σε καλύπτει το nova start pack καλό είναι.


Πάντως αν θέλεις να βλέπεις μπάλα, πάλι σε καφετέρια πρέπει να πηγαίνεις ή streaming ή dreambox κλπ......

Petros
24-05-2013, 20:10
Αν σε καλύπτει το nova start pack καλό είναι.


Πάντως αν θέλεις να βλέπεις μπάλα, πάλι σε καφετέρια πρέπει να πηγαίνεις ή streaming ή dreambox κλπ......

Η καφετέρια έχει άλλη......γλύκα να βλέπεις μπάλα:D και τα σχετικά μπινελίκια:crazy:

karlesg
24-05-2013, 20:13
Η καφετέρια έχει άλλη......γλύκα να βλέπεις μπάλα:D και τα σχετικά μπινελίκια:crazy:


Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα.... :JoJoJo_1:

pavlitakis
24-05-2013, 20:22
Παντως Πετρο επειδη το καλοκαιρι δεν ειμαστε κλεισμενοι σπιτι (σωστα βεβαια) κι ουτε εχει πολλους αγωνες θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις απο χειμωνα.
Για πολλους λογους δεν θεωρω οτι καλυτερο τη νοβα για νεα παιδια ειδικα το καλοκαιρι.
Πες ενα οχι...στο ιντερνετ υπαρχει τροπος να χαθει η ωρα.

Farkadonitis
24-05-2013, 23:40
To τελικό.(Πριν λίγο μίλησα μαζί τους.)
Internet εως 24--αστικά, υπεραστικά, απεριόριστα και δωρεάν πρός ΟΛΟΥΣ τους παρόχους--κινητά 12 ώρες προς ΟΛΟΥΣ τους παρόχους--Nova: αγορά αποκωδικοποιητή 49 ευρω--πιάτο καλωδιώσεις εγκατάσταση λειτουργία, δωρεαν. Router δωρεάν. Τέλος ενεργοποίησης 34,90 ευρώ. 29,90 κάθε μήνα. 1 χρόνο υποχρωτικά στην υπηρεσία. ΔΕΝ έχω κλήσεις πρός το εξωτερικο (τις χρεώνουν 7 ευρώ το μήνα). Αυτά!!
Ακούω γνώμες!!!!

Περινεμε το Σεπτέμβριο Θα εχει ποιο καλύτερο πακετο...ξειναει και η Μπαλα..

Farkadonitis
25-05-2013, 14:52
Πετρο μην το κλεισεις....ανακοινώνονται και αλλα πακετα συντομα.

Petros
25-05-2013, 16:01
OK!! Δεν επείγει άλλωστε!!!!

silence0021
26-05-2013, 00:02
Τελικά έκανα και εγώ αίτηση γιαυτό το πακέτο της forthnet και θα φύγω από την hol.
Στο αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας θα γράψω πάνω στο μέρος που είναι η ταυτότητα στη φωτοτυπία με μεγάλα γράμματα ότι είναι μόνο για χρήση από την εταιρία forthnet.
To κάνω αυτό γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου γενικά στη ζωή!!
Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτούν ?

Farkadonitis
26-05-2013, 00:12
Εχεις ολο το δικαιωμα να το κανεις. Μετα βλεπεις και πρατεις

pavlitakis
26-05-2013, 01:27
Τελικά έκανα και εγώ αίτηση γιαυτό το πακέτο της forthnet και θα φύγω από την hol.
Στο αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας θα γράψω πάνω στο μέρος που είναι η ταυτότητα στη φωτοτυπία με μεγάλα γράμματα ότι είναι μόνο για χρήση από την εταιρία forthnet.
To κάνω αυτό γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου γενικά στη ζωή!!
Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτούν ?

Δεν κερδιζεις τίποτα Φίλε με αυτό.
Η φωτοτυπία της ταυτότητας δινεται μόνο για να αποφευχθεί κάποιο λάθος στα στοιχεία.
Δεν έχει καμμία άλλη αξία. Ασε που εύκολα σβήνονται.
Μην κάνουμε τη ζωή μας πιο δύσκολη χωρίς λόγο.

Petros
26-05-2013, 09:30
Τελικά έκανα και εγώ αίτηση γιαυτό το πακέτο της forthnet και θα φύγω από την hol.
Στο αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας θα γράψω πάνω στο μέρος που είναι η ταυτότητα στη φωτοτυπία με μεγάλα γράμματα ότι είναι μόνο για χρήση από την εταιρία forthnet.
To κάνω αυτό γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου γενικά στη ζωή!!
Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτούν ?
Επειδή όπως μου είπαν, καταγράφεται και ηχητικά η συμφωνία (και μπορείς και εσύ να ζητήσεις να την έχεις), όταν σου στείλουν να υπογράψεις την σύμβαση δίπλα απο την κάθε υπογραφή σου γράψε και τη φράση «με την επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος μου». Και οπωσδήποτε μπορείς να γράψεις ότι νομίζεις επιπλέον (ή οτι σου προτείνει κάποιος δικηγόρος) ώστε να αισθάνεσαι οτι έχεις κατοχυρώσει κάποιο δικαίωμά σου.

ΥΓ
Αν θέλεις στο προφίλ σου γράψε το όνομά σου, να μιλάμε πιό φιλικά.

silence0021
26-05-2013, 14:53
Υπάρχει περίπτωση λόγω φορητότητας στην forthnet να μου ζητήσει η hol να της στείλω πίσω το Modem (το οποιο δεν ξέρω καν αν το έχω ακομα) και μου το είχαν δώσει πριν 3 χρόνια?
Τί κάνω στην περίπτωση που το ζητήσουν?

pavlitakis
26-05-2013, 15:43
Υπάρχει περίπτωση λόγω φορητότητας στην forthnet να μου ζητήσει η hol να της στείλω πίσω το Modem (το οποιο δεν ξέρω καν αν το έχω ακομα) και μου το είχαν δώσει πριν 3 χρόνια?
Τί κάνω στην περίπτωση που το ζητήσουν?

Tryfona εχω την εντύπωση ότι ισως να έχεις πρόβλημα. Οταν εγώ ημουνα στη vivodi παρότι ειχε λήξει το συμβόλαιο κλπ. με καθυστέρησαν πολύ στην αποδεσμευση, χωρίς εξήγηση...κι οταν τους ζήτησα να πάρουν τον εξοπλισμό μου είπαν ότι είναι δικός μου, να τον πετάξω αν δεν τον θέλω.
Ευτυχώς που δεν το έκανα γιατί μετά από 7 (ναι 7) μήνες ηλθαν και το ζήτησαν αλλιώς 89€!!!!!!
Ευτυχώς δεν το πέταξα....γιατί άλλωστε;
Ηρθαν σπίτι και υπεγραψαν παραλαβή σε άριστη κατάσταση!!! οπως νόμιζαν....αφού ειχε συνδεθεί στο 220 και μετά ψέκασμα με αποσμητικό για να φύγει η βρώμα από το καμμένο....και στο τροφοδοτικό.
Καθαρή εξαπάτηση γιατί σου λέει ποιός θα φυλάξει το μόντεμ.
Αν στο ζητήσουν πάντως πήγαινε και βρές ένα χαλασμένο κάπου και δώστο.
Οι υπάλληλοι δεν κυττάνε ακριβώς το μοντέλο ουτε αν δουλεύει.

silence0021
26-05-2013, 15:55
Βρήκα ένα παλιό net faster που είχα και θα τους δώσω αυτό !!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Petros
26-05-2013, 15:55
Συνήθως μετά το χρόνο, το router σου ανήκει (αν δουλεύει ακόμα εννοείται). Δεν νομίζω να σου ζητήσουν πάντως router 3ετίας!!!

pavlitakis
26-05-2013, 16:15
Συνήθως μετά το χρόνο, το router σου ανήκει (αν δουλεύει ακόμα εννοείται). Δεν νομίζω να σου ζητήσουν πάντως router 3ετίας!!!

Συνήθως Πέτρο...αλλά πρέπει να διαβάσεις ψιλά. Αν αρνηθείς δεν σου κάνουν τίποτα βέβαια...εκτός απ το ότι θα ζητάνε λεφτά μέχρι να ξεχαστεί.