PDA

Επιστροφή στο Forum : Android Device Manager για τον εντοπισμό των χαμένων συσκευών



Farkadonitis
10-08-2013, 15:52
http://cdn.secnews.gr/wp-content/uploads/2013/08/Android-Device-Manager-Goes-Live-Now-Able-to-Track-Missing-Phones.png

Πριν λίγο καιρό, η Google ανακοίνωσε επίσημα μια νέα υπηρεσία για τους ιδιοκτήτες των συσκευών Android 2.2, το Android Device Manager, και η εταιρεία το έχει ήδη κάνει διαθέσιμο για όλους τους χρήστες παγκοσμίως.

Η υπηρεσία προσφέρεται δωρεάν σε όλους και καθιστά εύκολο στους χρήστες τον εντοπισμό της χαμένης ή κλεμμένης συσκευής, μέσω ενός διαδικτυακού interface.
Το Android Device Manager παρέχει στους κατόχους αυτών των συσκευών τη δυνατότητα να καλέσουν το smartphone ή το tablet pc τους και να χτυπήσουν με τη μέγιστη ένταση, ακόμα και είναι σε σίγαση.
Επίσης, επιτρέπει στους χρήστες να διαγράψουν όλα τα δεδομένα από την συσκευή τους, υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα μπορέσουν να ανακτηθούν. Έτσι, μπορεί κανείς να εξασφαλίσει ότι τα προσωπικά αρχεία δεν θα καταλήξουν σε λάθος χέρια.

Οι χρήστες που ενδιαφέρονται να επωφεληθούν από τη νέα υπηρεσία, θα πρέπει να επισκεφθούν τη διεύθυνση www.android.com/devicemanager (http://www.android.com/devicemanager).

Petros
11-08-2013, 10:01
Αν και άργησαν........είναι χρήσιμο χαρακτηριστικό σε περίπτωση κλοπής της συσκευής. Αλλά όπου υπάρχει κλειδί......υπάρχει και αντικλείδι!!!:crazy:

stemnitsa
11-08-2013, 10:38
Επιτέλους και σε android μετά την apple που το έχει από χρόνια πριν (τουλάχιστον από το 2010).

pavlitakis
11-08-2013, 11:15
Μου εχουν φερει πανω απο 100 συσκευες αιτετοιες απαλλοτριωμενες περσυ το καλοκαιρι.
Δεν ειδα να εχουν κατι τετοιο.
Η τελος παντων ο ιδιοκτητης δεν μπορεσε να κανει κατι.:D

Αν και άργησαν........είναι χρήσιμο χαρακτηριστικό σε περίπτωση κλοπής της συσκευής. Αλλά όπου υπάρχει κλειδί......υπάρχει και αντικλείδι!!!:crazy:
Η βγαζεις τη sim κανεις τη δουλεια σου βλεποντας τα αρχεια του, κανεις κι ενα reset στο τελος κι εισαι ωραιος.
Για μαρκετιν παντως καλο ειναι αν και υπαρχουν εφαρμογες με πραγματικα καλυτερα αποτελεσματα.

Kyr
11-08-2013, 12:58
Και στα windowsphone υπάρχει. Για να δουλέψει όμως πρέπει να έχει ενεργοποιήσει ο χρήστης την εφαρμογή στη συσκευή του και στο site της google, apple, microsoft, όπως επίσης και την πρόσβαση στην τοποθεσία. Δουλεύει και χωρίς να υπάρχει κάρτα sim στο τηλέφωνο. Aλλά αμα στο κλέψουν βράσε ρύζι που λεν στο χωριό μου.

Farkadonitis
11-08-2013, 15:29
Επιτέλους και σε android μετά την apple που το έχει από χρόνια πριν (τουλάχιστον από το 2010).

Δεν ξερω για τους αλλους αλλα η samsung ειχε το myFind gια αυτη την δουλεια. Ακόμα αν με το βουταγες και ειχες αλλαξει Sim θα έβρισκα. Εχανε ομως σε αποσταση...περιπου 15 με 25 μετρα. Με το google τωρα σε βρισκω ακτιβως που..lool

Farkadonitis
11-08-2013, 15:34
Μου εχουν φερει πανω απο 100 συσκευες αιτετοιες απαλλοτριωμενες περσυ το καλοκαιρι.
Δεν ειδα να εχουν κατι τετοιο.
Η τελος παντων ο ιδιοκτητης δεν μπορεσε να κανει κατι.:D

Μιση αληθεια ειναι!!! Και ομως γινετε


Η βγαζεις τη sim κανεις τη δουλεια σου βλεποντας τα αρχεια του, κανεις κι ενα reset στο τελος κι εισαι ωραιος.
Για μαρκετιν παντως καλο ειναι αν και υπαρχουν εφαρμογες με πραγματικα καλυτερα αποτελεσματα.

Avast το μυστικο...κλειδώνεις την εγκατασατση με pin και εγοσον εχεις ενεργοπιιση την εγκατασταση το απκ manager μεσου το antitref

Kyr
11-08-2013, 15:53
Λένε πολύ καλό αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus&hl=el το οποίο στέλνει και φωτογραφία του κλέφτη.

pavlitakis
11-08-2013, 18:01
Μιση αληθεια ειναι!!! Και ομως γινετε



Avast το μυστικο...κλειδώνεις την εγκατασατση με pin και εγοσον εχεις ενεργοπιιση την εγκατασταση το απκ manager μεσου το antitref

Δλδ δεν παιρνει ρισετ; κι ουτε χρειαζεται ρουτ;
Γιατι ειχα βαλει ενα κρυφο που στελνει sms, αν αλλαξεις σιμ, με συντεταγμενες στη ζουλα και δεν φαινεται πουθενα.
Δεν εβγαινε με τπτ. Και καλο.
Και τελικα πως το εβγαλα; Το ξαναεγκατεστησα και μολις ζητησε ενεργοποιηση ειπα οχι και εμεινε φανερο και το εβγαλα.
Ενοιωθα καπως, οταν κατι ετρεχε τοσο κρυφα απο κατω.
Αν μου το κλεψουνε, ας το χαρουνε τα παιδια.

Farkadonitis
11-08-2013, 18:21
Αν μου το κλεψουνε, ας το χαρουνε τα παιδια.

Αυτο λεω και εγω για το δικο μου.lool

με ολη την έννοια της πρότασης