PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποχωρεί από την Microsoft ο Steve Ballmer



Petros
23-08-2013, 18:23
Η Microsoft Corp. ανακοίνωσε σήμερα ότι ο διευθύνων σύμβουλος Steve Ballmer αποφάσισε να αποχωρήσει από τη θέση του CEO εντός των επόμενων 12 μηνών και με την ολοκλήρωση της διαδικασίας για την επιλογή του διαδόχου του.

"Ποτέ δεν είναι η τέλεια στιγμή για αυτού του είδος την μετάβαση, ωστόσο τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή", δήλωσε ο Ballmer.

"Έχουμε ξεκινήσει μια νέα στρατηγική με τη νέα οργάνωση μας και έχουμε μια καταπληκτική ομάδα ανώτερης ηγεσίας. Οι αρχικές μου σκέψεις για το χρονοδιάγραμμα θα έφερναν την αποχώρηση μου εν μέσω του μετασχηματισμού της εταιρείας σε έναν οργανισμό συσκευών και υπηρεσιών. Χρειαζόμαστε έναν CEO ο οποίο θα βρίσκεται εδώ μακροπρόθεσμα για αυτή τη νέα κατεύθυνση", πρόσθεσε.

Το Δ.Σ. της εταιρείας έχει διορίσει ειδική επιτροπή για να διευθύνει την όλη διαδικασία, ανακοίνωσε η εταιρεία.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο τίτλος της Microsoft σημειώνει άλμα 9,2% στα 35,22 δολ. στις ηλεκτρονικές συναλλαγές.

Farkadonitis
24-08-2013, 17:46
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο τίτλος της Microsoft σημειώνει άλμα 9,2% στα 35,22 δολ. στις ηλεκτρονικές συναλλαγές.

Τοσ πολυ θελουν να φύγει ο Άχρηστος που το δείχνουν με τον τρόπο τους

pavlitakis
25-08-2013, 11:53
Τοσ πολυ θελουν να φύγει ο Άχρηστος που το δείχνουν με τον τρόπο τους

Αυτος ο αχρηστος εχει βγαλει ως τωρα τοσα λεφτα, που ολοι εμεις εδω μαζι στο φορουμ, δεν θα βγαλουμε ολοι μας τη ζωη.
Αρα, οχι και τοσο αχρηστος.
Επισης θαπρεπε να στεναχωριομαστε που καποιος χανει τη δουλεια του. :D με τετοια κριση.

Farkadonitis
25-08-2013, 16:33
Οχι οτι δεν την περιμενα αυτη την απάντηση αλλα Τακη μου παντα με εκπληζεις lool

Farkadonitis
26-08-2013, 15:23
Μιας και τα κοριτσια ειναι τας μοδας...η Julie Larson-Green φαίνεται ως επικρατέστερη να αναλάβει την Θέση του CEO της Μικροσοφτ