PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση : Tomtom Android vs coPilot



mythoss
23-11-2013, 20:04
Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 προγραμματα, το CoPilot το δοκιμασα λογο του trial που δινει, το TomTom δεν το εχω δοκιμαση για να εχω αποψη.
Καμια γνωμη για το ποιο αξιζει καλυτερα τα λεφτα του?

pavlitakis
23-11-2013, 21:25
Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 προγραμματα, το CoPilot το δοκιμασα λογο του trial που δινει, το TomTom δεν το εχω δοκιμαση για να εχω αποψη.
Καμια γνωμη για το ποιο αξιζει καλυτερα τα λεφτα του?
Και το τομτομ καλό είναι.
Έχεις δοκιμάσει το ναβιγκον?
Το συγκικ? Εχει πολύ καλή τιμή για την χώρα μας. Νομίζω 25€ στον ιστοτοπο του.
Ρίξε μια ματιά στον γουγλη. Νομίζω ότι θα βρεθεί κάτι αξιόλογο.

mythoss
23-11-2013, 21:56
Και το τομτομ καλό είναι.
Έχεις δοκιμάσει το ναβιγκον?
Το συγκικ? Εχει πολύ καλή τιμή για την χώρα μας. Νομίζω 25€ στον ιστοτοπο του.
Ρίξε μια ματιά στον γουγλη. Νομίζω ότι θα βρεθεί κάτι αξιόλογο.

Το navigon το εχω και δυστηχως δεν με ικανοποιει καθολου.. Μου φαινεται καπως βαρυ και το σκρολαρισμα στον χαρτη αργο και σαν να κολαει,
το sygic το εχω δει σε συσκευη φιλου καλο μου φανηκε αλλα δεν μου εκανε το κλικ...
Το ui του tomtom το ειδα σε βιντεο και μου αρεσε αλλα σε πλοηγηση ειναι καλο? Μηπως κολαει? Η δρομολογησεις ειναι σωστες η σε στελνει θεσ/κη μεσω βουλγαριας? lool

pavlitakis
23-11-2013, 23:57
Το navigon το εχω και δυστηχως δεν με ικανοποιει καθολου.. Μου φαινεται καπως βαρυ και το σκρολαρισμα στον χαρτη αργο και σαν να κολαει,
το sygic το εχω δει σε συσκευη φιλου καλο μου φανηκε αλλα δεν μου εκανε το κλικ...
Το ui του tomtom το ειδα σε βιντεο και μου αρεσε αλλα σε πλοηγηση ειναι καλο? Μηπως κολαει? Η δρομολογησεις ειναι σωστες η σε στελνει θεσ/κη μεσω βουλγαριας? lool

Κανένα δεν μου κολλάει και έχω απλό τηλεφωνάκι. Μήπως σου τρέχουν πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο?
Οι δρομολογήσεις του τομτομ είναι αποδεκτές.
Ο χάρτης του όμως για επαρχία υστερεί σε λεπτομέρεια, σε σχέση με τον (πρώην) ναβτεκ του ναβιγκον.
Οι δρομολογήσεις του ναβιγκον όμως και το tts του δεν υπάρχουν πουθενά αλλού, έστω κι αν στον τελευταίο χάρτη τα έκανε λίγο μαντάρα. Δοκίμασε μια παλαιότερη έκδοση και χάρτη. Στην Ελλάδα δεν βλέπω διαφορές.

Petros
25-11-2013, 19:38
Κωνσταντίνε, έχουμε λογισμικά πλοήγησης που φέρουν χάρτες της HERE (NAVIGON, CoPilot, ...) χάρτες της TomTom (TomTom, Sygic, ...) και χάρτη της Geodata (Navitel). Eτσι έχοντας ένα τουλάχιστον λογισμικό απο κάθε εταιρία έχεις και την σχεδόν ''πλήρη χαρτογράφηση''. Προσωπικά έχω το NAVIGON (σε καθημερινή χρήση μαζί με το HERE Drive+ για Windows Phone), το ΤοmTom (περιστασιακά), και το Navitel (περιστασιακά). Αυτά όσον αφορά το Android επίσημα.
Υπάρχει βεβαίως και το iGO (με χάρτες HERE &TomTom) και το Garmin StreetPilot (με χάρτες HERE,....) ανεπίσημα.

mythoss
25-11-2013, 21:08
Ευχαριστω για της απαντησεις.. Ετσι οπως το εθεσε ο πετρος και μιας και εχω ηδη το Navigon, πηρα το tomtom για να εχω και αυτους τους χαρτες.. :)