PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση : Ιστορικό Κυκλοφορίας και Online Κυκλοφορία



dimfil
10-12-2013, 13:20
Φίλε Δημήτρη, να σε ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου για την εξαιρετική αυτή προσπάθειά σου και συνεπώς την πολύτιμη συνδρομή σε εμάς που χρησιμοποιούμε το iGo Primo.

Είμαι χρήστης ενός tablet Samsung Galaxy Tab 2 7.0 και κατέβασα για δοκιμή το A6 festive edition. Όλα λειτουργούν μια χαρά και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την απόδοση του iGo στο tablet μου. Έχω μόνο ένα θεματάκι, το οποίο δεν γνωρίζω ποιες γραμμές μπορώ να αλλάξω για να λύσω:
Στο μενού ρυθμίσεων της κυκλοφορίας (Ρυθμίσεις --> Κυκλοφορία) οι σχετικές επιλογές Ιστορικό Κυκλοφορίας και Online Κυκλοφορία είναι default ενεργοποιημένες. Τις απενεργοποιώ αλλά σε κάθε επανεκκίνηση του iGo εκείνες πάλι ενεργοποιούνται. Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό; Θα ήθελα να τις απενεργοποιήσω και να παραμένουν σε αυτή την κατάσταση μέχρι εγώ να επιλέξω εάν θα ενεργοποιηθούν ξανά...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτρης

Farkadonitis
10-12-2013, 17:17
Πανω σε αυτο το θεμα ειμαι και εγω ακόμα στο ψάξιμο (χαμενος στην μετάφραση). Φισικα ειναι και ενα προβληματακι των apks που κικλοφορουν (να το πούμε ετσι) στην αγορα και το εχουν default ενεργοποιημένο

dimfil
10-12-2013, 18:27
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Πιστεύω ότι κάποια σύνδεση υπάρχει με το sys.
Με το προηγούμενο που είχα (ένα πολύ ελαφρύ και μόνο με βασικές γραμμές) δεν υπήρχε τέτοιο θεμα. Το δικό σου το προτιμώ γιατί είναι πολύ μελετημένο και πλήρες χωρίς να είναι "βαρύ".
Φαντάζομαι κάπου στις γραμμές tmc πρέπει να υπάρχει μια λυση...

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk

mp3buddy
10-12-2013, 18:46
Απενεργοποίησε τις παρακάτω εντολές στο sys.txt :

-για την Online Κυκλοφορία

[tmc.src.http]
;enabled=1

-για το Ιστορικό Κυκλοφορίας

[route.histspeed]
;enabled=1