PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκδοση Android 4.3 Jelly Bean για το SGS III..τι καλα προσφερει



Farkadonitis
02-01-2014, 23:35
H αναμενόμενη αναβάθμιση Android 4.3 Jelly Bean στο Samsung Galaxy S III ειναι πλέον γεγονός.

http://www.sofokleousin.gr/files/Photos/a/android_43_454794608.jpg


Οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές και μερικές μάλιστα μου έκαναν μεγάλη εντύπωση.Πρώτη θετική εντύπωση είναι το ανανεωμένο μενού στις ρυθμίσεις το οποίο έχει πολύ περισσότερες επιλογές από ότι έχει πριν. Καθώς και οτι μου άρεσε πολύ η μπάρα ειδοποιήσεων η οποία και αυτή έγινε ποιο εύχρηστη από ότι ήταν πριν...θετικό είναι ότι η σύσκεψη είναι πιο γρήγορη και ότι καταναλώνει λιγότερη RAM, χοντρικά από τα 650MB που ήθελε πριν τώρα μου κυμαίνεται κοντα στα 561MB και επίσης πλέον όταν χρειάζεται η μνήμη RAM καθαρίζει αυτόματα κάτι που παλιότερα δεν γινόταν. Εντύπωση ειναι και η αποδέσμευση μεγάλης χωρητικότητας στον αποθηκευτικό χώρο. Κάτοχοι του μοντέλου με τα 16GB και μέχρι πριν την αναβάθμιση είχαν διαθέσιμα μόνο τα 11GB από τα 16GB πλέον έχουν ακόμα 2GB ελεύθερα αφού από τα 16GB έχουν πλέον διαθέσιμα τα 13GB από τα 11GB που είχαν πριν.