PDA

Επιστροφή στο Forum : Οδηγός : Εντολές του Sys και η σημασία τους (με την βοηθεια των χρηστών)



Farkadonitis
13-01-2014, 01:37
Εντολές του Sys και η σημασία τους (με την βοήθεια των χρηστών)

Farkadonitis
13-01-2014, 01:39
Ιστορικό Κυκλοφορίας και Online Κυκλοφορία

-για την Online Κυκλοφορία






[tmc.src.http]
enabled=1


-για το Ιστορικό Κυκλοφορίας





[route.histspeed]
enabled=1

Το Ευχαριστώ στον mp3buddy (http://www.naviphone-hellas.gr/member.php/31-mp3buddy)

http://www.naviphone-hellas.gr/images/statusicon/user-offline.png

Farkadonitis
13-01-2014, 01:45
Γραμμή εξέλιξης διαδρομής


http://img.tapatalk.com/d/13/10/15/thumbnail/guje4yra.jpg

[lua]
tripinfovisible=1

Farkadonitis
13-01-2014, 01:49
status bar ένδειξη μπαταρίας και μερικές αλλες πληροφορίες πάνω απο to navigation menu

[android]
has_physical_home_button=0
getdeviceid_gemini=1
check_for_dead_links=0
show_status_bar=1 ;(0)

Farkadonitis
13-01-2014, 01:52
περισσότερο ουρανό σε οριζόντια θέση

και

εξηγήσεις για της επιπλέον εντολές για της κάμερες και σε τη ωφελούν

[camera12]
[camera13]



Δημήτρη μπορώ να πω ότι ειναι το πληρέστερο sys που εχω δοκιμαση σε XPERIA L και θέλω να σου δώσω ενα πολύ μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια σου.
ενα που ηθελα να επισημάνω και για ολουσ τουσ αλλους χρήστες που το χρησιμοποιούν(εγω το εχω σαν κυριο στο iGO)οτι αν θέλουν να βλέπουν περισσότερο ουρανό σε οριζόντια θέση ειναι η να βάλουν ερωτηματικό ; στην εξής εντολή η να βαλουν 1 και μιλάω για αναλυση 800χ480 δεν ξερω αν σε μεγαλιτερες αναλυσεις χωρις το ; διχνει τον ουρανο αν λειτουργουν το iGO κάθετα δεν χρειαζετε να το κάνουν..

[3d]
;asymmetric_projection=0 ; 1
Σωστο. αλλα και στην λειτουργία αναζήτησης που εξαφανίζετε η αναζήτησης του http://www.naviphone-hellas.gr/images/smilies/google_1.gif με 1 σε συνεργασία με μερικες άλλες εντολές στο sys. Με 0 η λειτουργία αναζήτησης επανερχόταν με αποτέλεσμα να έχουμε το
provider_filtering=1
οπως ειναι
και οχι με
;provider_filtering=1

Επισεις θα ήθελα να μου εξηγήσεις για της επιπλέον εντολές για της κάμερες και σε τη ωφελούν

[camera12]
[camera13]

Σε ευχαριστώ και συνέχισε την παρα πολυ καλη προσπάθεια που κάνεις πανω στο sys για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα πάνω σε αυτο το πολυ μεγάλο λειτουργικό πλοηγήσεις (δεν υπάρχει καλύτερο για μένα) iGO Primo

[camera12] σε κανονικό smartzoom - εμφάνιση πληροφοριών ταμπέλας/ποι

[camera13] σε ισχυρό έξυπνο ζουμ..μπορεις να το πεις σε μακρινο εδω - εμφάνιση πληροφοριών ταμπέλας/ποι

Farkadonitis
13-01-2014, 01:54
Για να έχουμε την ένδειξη νομίσματος σε EURO

[lua]
currency=EUR

mp3buddy
13-01-2014, 23:16
[android]
getdeviceid_trycount=0


[debug]
imei="android.os.Build.SERIAL"


Αυτές οι δυο εντολές αποτρέπουν την εφαρμογή, κατά την εκκίνηση, από την συνεχή προσπάθεια εύρεσης του imei (σε συσκευές οι οποίες δεν έχουν imei όπως π.χ. tablet).

Farkadonitis
14-01-2014, 17:32
Εαν θελετε Το Igo να ξεκινά πάντα στην προβολή του χάρτη

[interface]
start_state="st_EasyNav"

Farkadonitis
15-02-2014, 20:46
Μετα απο ερώτηση σε προσωπικό μήνυμα απο τον Ηλία (fuorigioco1981) γιατι δεν βρίσκει το εξωτερικο δεκτη GPS..

Σε περίπτωση που ο εξωτερικός δεκτής GPS η αντιθέτως δεν ανταποκρίνεται/αναγνωρίζετε και για να αποφεύγουμε να κάνουμε ρεσταρτ για να τον αναγνωρίσει κανουμε την εξής αλλαγή στην εντολή sto sys

αντί του

[gps.igo_connector]
restart_listening_interval=0
;restart_listening_interval=1000

το παρακατω διοτι το πανω δινει παντα προτεραιότητα στον εσωτερικό


[gps.igo_connector]
position_validity=-1
;restart_listening_interval=0
;restart_listening_interval=1000

για να εναλλάσσονται οι δέκτες αυτόματα.

gparagioud
16-02-2014, 18:41
[QUOTE=Dimitrios1971;8384]
Εαν θελετε Το Igo να ξεκινά πάντα στην προβολή του χάρτη

[interface]
start_state="st_EasyNav"




Φίλε Δημήτρη Καλησπέρα από την ανοιξιάτικη Αθήνα.
Κατ΄αρχήν να σε συγχαρώ για το όμορφο χόμπυ σου και να ευχαριστήσω για τη βοήθειά σου στα συστήματα πλοήγησης.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω για την εντολή που αναφέρεις, πως γίνεται το αντίθετο.
Συγκεκριμένα: Όταν χρησιμοποιώ το ux για την αλλαγή χάρτη ή το σκιν dimka που περιλαμβάνει την αλλαγή χάρτη, με την έναρξη του primo με βγάζει κατ΄ευθεία στον χάρτη. Υπάρχει τρόπος π.χ. με εντολή στο sys να με βγάζει στο αρχικό menou;
Έχω την έκδοση 2.4 με τα δικά της data και όπως προανέφερα χρησιμοποιώ το σκιν dimka, το οποίο θεωρώ το πιο βολικό, επειδή τα διάφορα εικονίδια είναι διατεταγμένα συμμετρικά και όχι χύμα εδώ κι εκεί κι έχει επίσης την καλύτερη διαφάνεια, πολύ χρήσιμη για συσκευές με μικρή οθόνη.
Επίσης να αναφέρω και άλλο ένα προβληματάκι: Στα παλαιότερα apk του primo (μέχρι το thin 1.3 v. 9.6.7.235654) και κατά τη λειτουργία του, πατώντας τα φυσικά κουμπιά + & - του vol του τηλεφώνου έβλεπα στην οθόνη την μπάρα αυξομείωσης του ήχου αφύπνισης του τηλεφώνου. Στα νεώτερα apk (με εξαίρεση το 9.6.29.357724) αντί για την μπάρα βλέπω ένα μικρό γκρι παραλληλόγραμμο, με συνέπεια να μη βλέπω πόσο αυξάνω ή μειώνω τον ΄κεντρικό ήχο του primo. Παρά το ψάξιμο και τη σύγκριση των apk δεν βρήκα άκρη.
Πιστεύω να μη σε ζάλισα.....
Ευχαριστώ
Γιώργος

mp3buddy
16-02-2014, 23:33
Όταν χρησιμοποιώ το ux για την αλλαγή χάρτη ή το σκιν dimka που περιλαμβάνει την αλλαγή χάρτη, με την έναρξη του primo με βγάζει κατ΄ευθεία στον χάρτη. Υπάρχει τρόπος π.χ. με εντολή στο sys να με βγάζει στο αρχικό menou;
Πολύ σωστή παρατήρηση, όντως το πρόβλημα δημιουργείται από το ux MapChanger είτε αυτό είναι αυτόνομο είτε ενσωματωμένο στο skin ανεξαρτήτως επιλογής ρύθμισης για παράληψη η μη του μενού έναρξης. Συνεπώς το αίτιο πρέπει να το αναζητήσουμε στο ux και δεν διορθώνεται με κάποια εντολή στο sys.
Και επειδή το έψαξα λιγάκι η λύση από την ανοιξιάτικη Αθήνα ;-) είναι η παρακάτω:
Ανοίγουμε με το Notepad++ το αρχείο am_MapChanger_for_android.zip/ux/am_MapChanger_for_android/functions.lua και βρίσκουμε την καταχώρηση

function sc_SetStartState()
STATE(sc_GetStartState())
NEXTSTATE(st_EasyNav)
end
όπου διαγράφουμε την γραμμή

NEXTSTATE(st_EasyNav)
έτσι μετά έχουμε

function sc_SetStartState()
STATE(sc_GetStartState())
end
Αποθηκεύουμε τις αλλαγές. Με χρήση του winrar 3.93 ή παλαιότερου αντικαθιστούμε το αρχείο εντός του am_MapChanger_for_android.zip
Τώρα πλέον μπορούμε μέσω της επιλογής από τις ρυθμίσεις να επιλέξουμε παράληψη η μη του μενού έναρξης.
Για διευκόλυνση έχω ανεβάσει το διορθωμένο ux

http://www7.zippyshare.com/v/33527106/file.html



...και κατά τη λειτουργία του, πατώντας τα φυσικά κουμπιά + & - του vol του τηλεφώνου έβλεπα στην οθόνη την μπάρα αυξομείωσης του ήχου αφύπνισης του τηλεφώνου. Στα νεώτερα apk (με εξαίρεση το 9.6.29.357724) αντί για την μπάρα βλέπω ένα μικρό γκρι παραλληλόγραμμο, με συνέπεια να μη βλέπω πόσο αυξάνω ή μειώνω τον ΄κεντρικό ήχο του primo.

Δες στο sys.txt ποιό stream ήχου έχεις επιλεγμένο.
Π.χ αν θές να οριστεί ως stream ήχου ο ήχος του ξυπνητηριού προσθέτεις της εντολή

[android]
navigation_audio_stream=4
στο sys.txt.
ενώ με

navigation_audio_stream=3
αλλάξεις stream ήχου σε αυτό του ήχου μουσικής. Όλα τα πιθανά stream ήχου που μπορούν να οριστούν μέσω αυτής της εντολής είναι:

STREAM_ALARM - Value: 4
STREAM_DTMF - Value: 8
STREAM_MUSIC - Value: 3
STREAM_NOTIFICATION - Value: 5
STREAM_RING - Value: 2
STREAM_SYSTEM - Value: 1
STREAM_VOICE_CALL - Value: 0
STREAM_BLUETOOTH - Value: 6

gparagioud
17-02-2014, 01:14
Φίλε mp3buddy σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση αλλά και για τη βοήθειά σου.
Το πρώτο θέμα λύθηκε. Διόρθωσα το function.lua μέσα στο skin και όλα εντάξει. Και να σκεφτείς πως το θέμα το είχα θέσει παλιότερα σε "γκουρού" των συστημάτων πλοήγησης και η απάντηση που πήρα είναι πως γίνεται αλλά δεν αξίζει τον κόπο.
Όσον αφορά το δεύτερο θέμα τις αλλαγές που μου υπέδειξες τις έχω ήδη κάνει χωρίς όμως αποτέλεσμα. Παραδόξως το φρέσκο apk που κυκλοφόρησε σήμερα μου δείχνει την μπάρα, οπότε είμαι καλυμμένος. Τώρα γιατί σε άλλα έχω μπάρα και σε άλλα όχι, μυστήριο...
Σε ευχαριστώ και πάλι
Γιώργος

mp3buddy
17-02-2014, 18:16
Είχα δει το θέμα που ανέφερες στο άλλο φόρουμ και το είχα ψάξει χωρίς αποτέλεσμα, όμως εκεί δεν είχα προσέξει ότι το πρόβλημα προερχόταν από το ux αλλαγής χαρτών, ούτε εσύ το είχες θέσει με το σαφή και κατηγορηματικό τρόπο που το έθεσες εδώ. Οπότε, όπως δεν το αντιλήφθηκα τότε εγώ, έτσι δεν το αντιλήφθηκαν και τα υπόλοιπα παιδιά που παρεμπιπτόντως κάνουν μια αξιέπαινη και αξιόλογη δουλειά.

Farkadonitis
17-02-2014, 18:20
Ποσο δίκαιο εχεις σε ολα αγορι μου!!!! :euxaristw_1::eise_o_kaliteros:

gparagioud
20-02-2014, 19:06
Γεια σας και καλό τσίκνισμα
Να θέσω ένα θέμα ακόμη:
Από ότι θυμάμαι παλιότερα είχαμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε μέσα από το σκιν τι θα προηγείται κατά την πλοήγηση:
Οι οδηγίες(π.χ. στρίψε δεξιά -αριστερά κτλ) ή τα επικίνδυνα σημεία(πχ κάμερες,επικίνδυνες στροφές κτλ). Πιθανόν να υπάρχουν και τώρα σκιν που να υποστηρίζουν αυτή την επιλογή. Δυστυχώς το dimka που χρησιμοποιώ δεν την υποστηρίζει. Μήπως υπάρχει τρόπος είτε μέσα από το σκιν, είτε από το sys να προηγούνται τα κρίσιμα σημεία από τις οδηγίες πλοήγησης; Νομίζω πως είναι περισσότερο χρήσιμο να ειδοποιηθώ για ένα κρίσιμο σημείο, από το να στρίψω ένα - δυο τετράγωνα παρακάτω. Η ρύθμιση αυτή έχει μεγαλύτερη αξία για πλοήγηση εντός των πόλεων παρά στην εθνική.
Καλό βράδυ
Γιώργος

mp3buddy
20-02-2014, 20:17
Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος μέσω του sys ούτε το έχω ψάξει αν και πως μπορεί να γίνει με επέμβαση στο skin diMka.
Θυμάμαι, στο diMka παλαιότερα, υπήρχε αυτή η επιλογή αλλά αφαιρέθηκε λόγω του ότι τότε δεν λειτουργούσε σωστά γιατί δεν υποστηριζόταν από το Primo ή κάτι σχετικό. Μετά έπαψε ο δημιουργός να αναπτύσσει το skin και ανέλαβαν άλλοι τις απαραίτητες προσαρμογές (για το Primo 2.4) και μικροβελτιώσεις.
Πάντως τo skin AriNe έχει την επιλογή που ζητάς.

Farkadonitis
07-04-2014, 05:52
Αρχική Δημοσίευση από maikmaik



Κάποια εντολή αναιρεί το fullscreen=1 και δεν μπόρεσα να βρώ ποιά είναι.

Στις προηγούμενες εκδόσεις του sys το Htc one x άνοιγε κανονικά σε fullscren με:

[android]
fullscreen=1
tablet=0

[rawdisplay]
screen_xy="auto"


Απάντηση του Dimitrios 1971

ελικα η εντολη ειναι αυτη

[android]
upside_down_bug=1

και με ενεργοποιημένη την εντολη


[android]
tablet=1

οποτε θελει και


[android]
tablet=0

εαν εχεις ταβλετ η συσκευή που εχει κάτω την διαχειριστική μπάρα του android για να εχεις στην αναλυση σου τα skin το βαζεις ετσι


http://th4.bilder-hochladen.tv/Ej6m5I5m.jpg (http://anonym.to?http://www.bilder-hochladen.tv/pic/Ej6m5I5m/)
[android]
upside_down_bug=0


Σημειωση: Τελικα δεν αναιρεί το fullscreen αλλα την κοματι της οθόνης της συσκευης.

garet
09-08-2014, 03:02
Με τη χρήση tts φωνής έχουμε εκφώνηση των οδών στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Δυστυχώς η οδήγηση στο εξωτερικό με ελληνικό tts δεν είναι και ότι καλύτερο, οι εκφωνήσεις οδών είναι τουλάχιστον αστείες.
Για να λύσουμε αυτό το πρόβλημα:

Σε αυτή την ενότητα

[sound.voice]
announce_mapinfo_in_mother_country=2 ;(1) ;(2) streetnames
announce_mapinfo_in_foreign_country=2 ;(1) ;(2) roadnumbers

διαγράφουμε ή απενεργοποιούμε (βάζοντας ερωτηματικό μπροστά) τη δεύτερη επιλογή. Κάνοντας αυτό, το igo μας επιτρέπει πλέον να πειράξουμε τις ρυθμίσεις εκφώνησης των οδών οπότε στην επιλογή "Εκφώνηση στο Εξωτερικό" επιλέγουμε "Χρήση Αριθμού Οδού" ή "Ελιγμοί Μόνο" και είμαστε ΟΚ

garet
03-01-2015, 17:24
Δημήτρη, αν δεν κάνω λάθος υπάρχει μία εντολή του sys.txt που τη βάζουμε ώστε οι εκφωνήσεις (ιδιαίτερα οι μεγάλες όπως η εκφώνηση του μήκους του τούνελ) να μην κόβονται στη μέση. Θυμάσαι ποια είναι η εντολή?

Farkadonitis
03-01-2015, 18:16
οχι Γιωργο αυτη την στιγμη....:oxx_1:

Farkadonitis
04-01-2015, 03:41
να σε ρωτησω κατι..

στο navigation_audio_stream
τι εχεις βαλει;

garet
05-01-2015, 17:47
έχω το sys.txt του zervdim από την international edition η οποία τα έχει απενεργοποιημένα


[android]
has_physical_home_button=1
create_sdcard_dir=0
;show_status_bar=1
fullscreen=1
;tablet=1
;Select one of the following for audio stream
; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM, 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
;navigation_audio_stream = 4

Farkadonitis
05-01-2015, 18:40
;navigation_audio_stream = 4[/CODE]

βγάλε το ; και άστο στο 4.
Αν δεις πρόβλημα βάλτο στο 3 και δες πως τα πάει

το μηνυμα δακτυλογραφηθηκε μεσου του Samsung Galaxy Edge.

Nachricht eingegeben und versandendet mit mein Samsung Galaxy Edge

mp3buddy
06-01-2015, 21:37
...ώστε οι εκφωνήσεις (ιδιαίτερα οι μεγάλες όπως η εκφώνηση του μήκους του τούνελ) να μην κόβονται στη μέση...
Ηλία, δώσε περισσότερες πληροφορίες για ποιο λόγο γίνεται η διακοπή της εκφώνησης του μήκους τούνελ, δηλ. διακόπτεται επειδή γίνεται άλλη εκφώνηση π.χ. επόμενου ελιγμού ή κάποιου driver alert, εκφωνήσεις οι οποίες έχουν προτεραιότητα ή διακόπτεται έτσι απλά χωρίς αιτία.
Επίσης δώσε κάποια διαδρομή όπου παρατηρείς το φαινόμενο, με ποιο χάρτη και με ποιο skin.
Επειδή αναφέρεσαι σε εντολή του sys, την είχες δοκιμάσει παλαιότερα και σου είχε δώσει αποτέλεσμα;

garet
06-01-2015, 22:15
Την international του zervdim χρησιμοποιώ αυτούσια. Σκιν το gjak 2.2 v41 international.
Η εκφώνιση διακόπτεται στη μέση και επαναλαμβάνεται συνέχεια (κομμένη) μέχρι να βγω από το τούνελ. Δεν υπάρχει καμιά εκφώνιση να παρεμβάλλεται.
Δεν είμαι 100% σίγουρος, απλά έχω την εντύπωση ότι υπάρχει εντολή για το sys.txt που επιτρέπει σε μακριές εκφωνήσεις να τελειώσουν πριν ακουστεί κάτι άλλο.
Παρέλειψα να πω ότι αυτό που προτείνει ο Δημήτρης πιο πάνω, δε δούλεψε
edit
η διαδρομή είναι Ισπανία...
edit 2
τώρα είναι ΟΚ!!!! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

mp3buddy
06-01-2015, 22:18
Κάποια συγκεκριμένη διαδρομή να δοκιμάσουμε και με ποιό χάρτη;


edit
η διαδρομή είναι Ισπανία...
Το φαντάστηκα....
Δοκίμασε σε προσομοίωση Ελλάδα και όπου το παρατηρήσεις το αναφέρεις.

Farkadonitis
07-01-2015, 04:25
edit 2
τώρα είναι ΟΚ!!!! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

λες εσυ. Μηπως εκανες ρεσταρτ τη στσκευη; :cool:

garet
07-01-2015, 23:45
λες εσυ. Μηπως εκανες ρεσταρτ τη στσκευη; :cool:
τπτ Δημήτρη, δεν είμαι και τόσο άσχετος :)

Farkadonitis
08-01-2015, 05:34
Απλα θα έτυχε.

Μαλλον επαθες κατι σαν εμενα.
Ειχα βαλει το data & to brandig του Δημητρη και μου κανε κανα δυο καρασρισματα στην αρχη το igo. κρασρισμα σε igo ειχα να δω και εγω δεν ξερω απο ποτε.

Τωρα μια χαρα ειναι. Και εγω τιποτα δεν πειραξαlool

Farkadonitis
14-03-2015, 15:04
μετά από πολύ ψάξιμο το πως μπορούμε να φαρδύνουμε το δρόμο με την εξής εντολή στο sys

[3d]
planned_route_contour_width=30

και παίζοντας με την τελευταία τιμή προς τα επάνω τόσο φαρδαίνει η λωρίδα πλοήγησης αντιθέτως προς τα κάτω τόσο λεπταίνει

Ευχαριστούμε τον giannis 1969 (http://www.naviphone-hellas.gr/member.php/874-giannis-1969) για την πληροφορία αυτή ποστ #302 (http://www.naviphone-hellas.gr/showthread.php/1384-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%80%CF%84%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-Android-Sys-TEXT-iGO-Primo-Expansion-Liner?p=12316&viewfull=1#post12316) στο Συζήτηση απορίες και ανάπτυξη του Android Sys.TEXT iGO Primo Expansion Liner (http://www.naviphone-hellas.gr/showthread.php/1384-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%80%CF%84%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-Android-Sys-TEXT-iGO-Primo-Expansion-Liner/page31)

Sifiss
21-06-2015, 10:14
Γειά χαρά κι από μένα!Το προβληματάκι μου είναι οτί ασχέτως αν έχω επιλέξει διαδρομή ή όχι,όταν περνάω κάτω απο γέφυρες ή μικρά τούνελ,γυρίζει η οθόνη σε 2D....Νομίζω υπάρχει κάποια εντολή στο sys την οποία όμως δεν θυμάμαι.....

Farkadonitis
22-06-2015, 06:01
oxi απο οτι θυμαμαι.

mp3buddy
22-06-2015, 16:42
Δεν είναι ακριβώς 2D, παραμένει 3D αλλά αλλάζει κλήση και πλησιάζει το flat. Μάλλον θέλει επέμβαση στο data για να αλλάξει και δεν νομίζω να γίνεται εύκολα.

Farkadonitis
22-06-2015, 19:42
Mp3duddy μιας και το φέρνει η κουβέντα θυμάσαι τις αναλύσεις του Samsung Note Edge;


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

mp3buddy
23-06-2015, 08:35
Που να θυμάμαι!!! Τα είχα γράψει στο gpspocketpc... Αλλά μπορείς πανεύκολα με αυτόν τον τρόπο (http://www.naviphone-hellas.gr/showthread.php/2507-A%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%B2%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CF%8D%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-Primo).
Έχει υπόψιν ότι η ανάλυση του Primo μπορεί ν' αλλάζει και μετά από μια σημαντική αναβάθμιση λογισμικού.
Κάτι τέτοιο μου είχε συμβεί σε ένα tablet samsung μετά από αναβάθμιση από 4.0.4 σε 4.2.2.

Farkadonitis
08-08-2015, 19:10
Ενεργοποίηση εναλλακτικών διαδρόμων

Απο

[quickdetour]
enabled=0

σε

[quickdetour]
enabled=1

θα ενεργοποιηθούν και η εναλλακτικές διαδρομές

Ευχαριστούμε το tselias69 (http://www.naviphone-hellas.gr/member.php/165-tselias69)
(Παναγιωτη)

tavros55
05-02-2016, 03:20
περισσότερο ουρανό σε οριζόντια θέση
Εχω αναλυση 1280χ800 τι πρεπει να κανω
Ευχαριστω
Γιωργος