PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση : Navitel: Φωνητικη καθοδηγηση.



kgeorg2010
23-06-2014, 16:14
Καλησπερα,εχω εγκαταστησει το Navitel navigator σε smartphone και εχω αγοράσει τους χάρτες για την Ελλαδα για ενα μηνα για δοκιμή.
Κατέβασα την φωνητικη καθοδήγηση στα Ελληνικα (Νικολας) και ακουω στα Ελληνικα οτι ψαχνει δορυφόρο αλλα μετά σταματαει η καθοδήγηση της διαδρομής που εχω θέση.
Τι πρέπει να κάνω ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Κώστας

mastoris than.
23-06-2014, 17:28
Εννοείς πως ενώ υπάρχει ενεργή διαδρομή ή επίδειξη διαδρομής, δεν εκφωνεί οδηγίες; Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω συναντήσει και δεν είναι κάτι στο οποίο μπορείς να επέμβεις (αν συμβαίνει), ωστόσο αν θες δοκίμασε και τις φωνητικές οδηγίες που έχουν φτιάξει οι φίλοι του GpsPocketPc εδώ: http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?p=111870#p111870 εκεί υπάρχουν και οι οδηγίες για την απλούστατη εγκατάστασή τους.

EDIT: Επίσης, πήγαινε στις Ρυθμίσεις/Σύστημα εκεί να είναι ενεργοποιημένο το "Διατηρήστε την ένταση" και στην Ροή ήχου από κάτω, να είναι επιλεγμένο το "Μετάδοση μουσικής".

kgeorg2010
25-06-2014, 16:58
Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες.Δεν είχα επιλεγμένο το <Μετάδοση μουσικής>.
Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω και τις φωνητικές οδηγίες που έχουν φτιάξει οι φίλοι του GpsPocketPc ,διοτι αυτές του Νικόλα ,καπου χάνουν λέξεις η μπορεί να φταίει το κινητό μου, δεν ξέρω.
Σε ευχαριστώ για όλα.
Κώστας.