PDA

Επιστροφή στο Forum : Οδηγός : Συμβατές microSDHC κάρτες συσκευών πλοήγησης Τομ Τομ



Farkadonitis
28-03-2021, 20:31
Συμβατές microSDHC κάρτες συσκευών πλοήγησης Τομ Τομ


Όπως αναφέρει η Τομ Τομ στην σελιδα της οι Συσκευές της δέχονται μεχρι 32 GB SDHC

Συμβατές κάρτες μνήμης για εγκατάσταση κάρτας Εάν η συσκευή σας διαθέτει υποδοχή κάρτας μνήμης, ίσως χρειαστεί να αγοράσετε μια κάρτα μνήμης για να αποθηκεύσετε τους χάρτες σας. Συνιστώμενες κάρτες μνήμης Η TomTom έχει δοκιμάσει τις ακόλουθες δυνατότητες για κάρτες από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές:

Micro-SDHC (Micro Secure Digital High Capacity): 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB
SDHC (Secure Digital High Capacity): έως 4 GB
SDHC (Secure Digital High Capacity) Mazda Navigation System NB1 (LIVE): έως 4 GB
SD (Secure Digital): έως 2 GB
SD (Secure Digital) Carminat TomTom: έως 8 GB

Θα χρειαστείτε να κανετει Μορφοποίηση στις Συσκευές για σύνδεση στο MyDrive Connect:
Όταν εισάγετε μια νέα κάρτα μνήμης στη συσκευή πλοήγησης για πρώτη φορά, η συσκευή σας ρωτά εάν θα πρέπει να διαμορφώσει την κάρτα μνήμης. Συσκευές που θα συνδεθούν στο TomTom HOME: Αφού αγοράσετε μια νέα κάρτα μνήμης, δεν χρειάζεται να τη μορφοποιήσετε για να εγκαταστήσετε τις κάρτες σας. Οι νέες κάρτες μνήμης έχουν ήδη μορφοποιηθεί σε FAT 32 ως στάνταρ. Αυτή είναι η σωστή μορφή για συσκευές πλοήγησης.


* Το μέγεθος της διαθέσιμης εσωτερικής μνήμης εξαρτάται από το μέγεθος του χάρτη σας στη συσκευή πλοήγησης. MyDrive Connect: Για να ελέγξετε πόσος διαθέσιμος εσωτερικός χώρος αποθήκευσης είναι διαθέσιμος στο MyDrive Connect, κάντε κλικ στο Το περιεχόμενό μου στην επάνω αριστερή πλευρά της σελίδας. TomTom HOME: Για να ελέγξετε την ποσότητα εσωτερικής μνήμης που είναι διαθέσιμη στο TomTom HOME, κάντε κλικ στην επιλογή Διαχείριση της συσκευής μου και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην επιλογή Περιεχόμενα στη συσκευή. ** Lexus CT MoveOn-Navi: Σας συνιστούμε να χρησιμοποιείτε μόνο αυθεντικές κάρτες Lexus SD από τον αντιπρόσωπό σας. Αυτά είναι βελτιστοποιημένα για χρήση στη συσκευή πλοήγησής σας με σκοπό την καλύτερη δυνατή αξιοπιστία και απόδοση. Εάν χρησιμοποιείτε άλλες κάρτες SD, πρέπει να ενημερώνεστε συχνά. ** Σύστημα πλοήγησης Mazda NB1: Σας συνιστούμε να χρησιμοποιείτε μόνο γνήσιες κάρτες SD SD από τον αντιπρόσωπό σας. Αυτά είναι βελτιστοποιημένα για χρήση στη συσκευή πλοήγησής σας με σκοπό την καλύτερη δυνατή αξιοπιστία και απόδοση. Εάν χρησιμοποιείτε άλλες κάρτες SD, πρέπει να ενημερώνεστε συχνά. Συμβουλή: Η απόδοση της συσκευής πλοήγησής σας εξαρτάται από τους ακόλουθους παράγοντες: Βεβαιωθείτε ότι έχετε εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση λογισμικού στη συσκευή σας. Εάν μειώσετε τον επιλεγμένο αριθμό σημείων ενδιαφέροντος (POI), η απόδοση μπορεί να βελτιωθεί. Μια κάρτα μνήμης με υψηλότερη ταχύτητα ανάγνωσης μπορεί να βελτιώσει περαιτέρω την απόδοση.

Farkadonitis
28-03-2021, 20:47
Συμβατές microSDHC κάρτες συσκευών πλοήγησης Τομ Τομ


Όπως αναφέρει η Τομ Τομ στην σελιδα της οι Συσκευές της δέχονται μεχρι 32 GB SDHC



Τώρα τι ανακάλυψα εγώ σε συσκευή GO PREMIUM 5.

Πριν κάνα 2 εβδομάδες πήγα στα media markt να παραλάβω το νέο μου Tomtom GO Discover 7 (αν και δεν είμαι ικανοποιούμενος από αυτό είναι άλλο θέμα για συζήτηση τώρα αυτό) και νομίζοντας ότι θα έχει υποδοχή SDHC λεω να παρω μια 64αρα να δοκιμασω καθως το harware των συσκευν αλλαξε ριζικα. Τελικα το Tomtom GO Discover 7 δεν ειχε και την δοκιμαζω στο GO PREMIUM 5 το οποιο δεν την αναγνωρισε. Φυσικα πριν το φορουσα μια 32αρα. Τωρα να μην πολυλογω καποια στιγμη λεω να κανα μιαα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο GO PREMIUM 5 και κατα μεγαλη μου εκπληξη την δεχτηκε. Οσοι θελων να δοκιμασουν η καρτα ειναι η SanDisk Ultra της φωτογραφιας..νταξ...θα δειτε την 32αρα που εβγαλα αλλα το περιτιλιγμα ειναι της 64αρας καρτας

dordas
31-03-2021, 15:35
Καλησπερα Δημητρη ,

Αν καποια στιγμη αποφασισεις να δωσεις το Tomtom Go Discover , ριξε σημα ....