PDA

Επιστροφή στο Forum : BackUp Drivers



mastoris than.
19-03-2013, 20:31
Πολλοί ίσως το γνωρίζουν αλλά καλό είναι να υπάρχει κάπου.

Πολύς κόσμος - ανάμεσά του και εγώ - έχει ταλαιπωρηθεί στην εγκατάσταση των drivers του PC, μετά από format, έπεσε πρόσφατα στην αντίληψή μου ένα πρόγραμμα που κάνει ακριβώς αυτή την δουλειά. Αφού εγκατασταθούν οι drivers των περιφερειακών παίρνουμε ένα backup, ως exe ή zip ή φάκελο αρχείων και επαναφέρουμε όποτε και αν χρειαστούμε.

Η εφαρμογή ονομάζεται Double Driver, το κατεβάζετε από τη σελίδα του δημιουργού Boozet Freeware (http://www.boozet.org/dd.htm).

pavlitakis
19-03-2013, 20:48
Θαναση υπαρχουν παρομοια, αλλα εχω να κανω φορματ σε δικο μου υπολογιστη, χρονια.
Εχω το acronis true image, για κλωνοποιηση σκληρου, και εχω και ενα μπακαπ.
Δεν χρειαζεται φορματ.
Τωρα επειδη το εχω ψαξει (εκτος απο αυτο που προτεινεις) στο τελος ολο και κατι γινοτανε και αναγκαζομουνα να καταφυγω στους κανονικους drivers.
Ετσι λοιπον εκανα εναν εξωτερικο με μπακαπ και ντραιβερς και ησυχασα.
Εσυ πως τα καταφερνεις καθε βδομαδα και φορματ; :)

mastoris than.
19-03-2013, 21:25
Θαναση υπαρχουν παρομοια...
Εσυ πως τα καταφερνεις καθε βδομαδα και φορματ; :)
Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα, επειδή το βρήκα πολύ βολικό - καταλαβαίνεις, είναι και να σου ταιριάζει η σχεδιαστική φιλοσοφία - για αυτό και το προτείνω.

Ένα format μετά από 4 χρόνια καλέ και αυτό λόγο κάποιας δυσλειτουργίας. Μου απενεργοποιούσε το τρέχον παράθυρο και έπρεπε να κλικάρω συνεχώς πάνω στο πλαίσιο παραθύρου για να γράψω π.χ. στο forum, για δεξί κλικ και επιλογές δεν το συζητώ... μαρτύριο!