Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 10 από 23

Θέμα: Χαρτες του CoPilot Live στην εξωτερικη μνημη

  1. #1
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας

    Χαρτες του CoPilot Live στην εξωτερικη μνημη

    Παιδια εδω και καιρο εχουμε ενα θεμα με τους χαρτες του Co Pilot Live.

    Τι θελω να πω. Ολοι οι χαρτες απο τα λογισμικα πλοηγησης μου ειναι εγκατεστημενοι στην εξωτερικη καρτα μνημης (sd-card).
    E.....οι χαρτες του CoPilot δεν μπορουμε με τιποτα να τους περασουμε στην εξωτερικη μνημη, κατεβαζωντας τους και κανοντας αντιγραφη και επικκοληση στην sd-card και πηγαινοντας και σβηνοντας τους απο την εσωτερικη, ανοιγωντας τον CoPilot σε βαζει ξανα να τους κατεβασεις.

    Ξερει καποιος καποια λυση πανω στο θεμα αυτο.
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  2. Μέλη που ευχαριστούν τον/την IliasA για το χρήσιμο μήνυμα:

    Farkadonitis (21-04-2013)

  3. #2
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.156
    Ευχαρίστησε
    4.912
    Τον ευχαρίστησαν 4.021 φορές σε 2.545 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Ψαχνομαι και εγω Ηλια.
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  4. #3
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Απ: Χαρτες του CoPilot Live στην εξωτερικη μνημη

    Ηλια...οι χαρτες περνανε αυτοματα στην καρτα.
    σου παραθετω σκρινακια.



    Δεν μπορω να καταλαβω που σου παρουσιαζει προβλημα.
    Δεν υπαρχει φακελος με ονομα copilot. Ισως αυτο να σε μπερδευει.
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pavlitakis : 22-04-2013 στις 13:32
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  5. #4
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.156
    Ευχαρίστησε
    4.912
    Τον ευχαρίστησαν 4.021 φορές σε 2.545 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Τακη στα Samsung Galaxy...S3, Tab2 τα δικα μου και το Ταβ1 του Ηλια το Copilot δεν ξεκινάει με τιποτα απο την εξωτερική καρτα. Ριζώνει στην εσωτερική
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  6. #5
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Τακη μου καλησπερα.

    Ο φακελος πολυ σωστα λεγεται com.alk.copil...emiumeupan, εγω τον ειπα απλα CoPilot, oπως τον διχνεις στο σκρινακι σου μεσα στον κοκκινο κυκλο.

    Πολυ σωστα και παλι οτι το παει αυτοματα στην εσωτερικη μνημη.

    Το θεμα μας ειναι ομως οπως λεει και ο τιτλος, οτι δεν μπορουμε να περασουμε τον παραπανω φακελο στην εξωτερικη μνημη στην sd-card δηλαδη.
    Αν τον παρεις με αντιγραφη και επικολληση και τοn βαλεις στην εξωτερικη μνημη και σβησεις τον φακελο απο την εσωτερικη μνημη, ξεκινωντας τον CoPilot σε βαζει και παλι να κατεβασεις τους χαρτες απο την αρχη.

    Με λιγα λογια δεν δεχεται τον φακελο στην εξωτερικη μνημη. Αυτο προσπαθω τοσο καιρο να καταφερο. Αλλα δεν θελει με τιποτα το ατιμο.
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  7. #6
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Απ: Χαρτες του CoPilot Live στην εξωτερικη μνημη

    Προς Ηλια και Δημητρη...ειναι root οι συσκευες; Γιατι αν οχι...καντε τις "root".

    Δεν ειναι δυνατον στις μερες μας, σοβαρα ατομα σαν κι εσας να παλευουν με ρυθμισεις για κοινους θνητους.

    Αν εχετε δικαιωματα προσβασης (root), μετακινηστε τα με ενα καταλληλο προγραμμα (Link2sd), ωστε να δημιουργησει τις καταλληλες συντομευσεις στην εσωτερικη μνημη. Ετσι θα βρισκει που πηγε ο φακελλος και δεν θα ξανακατεβαζει.
    Αλλιως με απλες διαγραφες δεν μπορει να γινει τιποτα.
    Ηλια το copy-paste στα windows μονο και στις φωτο.
    Εδω ειμαστε σε πυρηνα λειτουργικου.
    Για φαντασου να αντιγραψεις τον φακελλο system32 απο το φακελλο windows σε ενα στικακι και αφου τον σβησεις απ την αρχικη του θεση, να γκρινιαζεις γιατι δεν ξεκιναει ο υπολογιστης.

    Τωρα αν ειστε ρουτ και εχετε δουλεψει λινκ2εσ ντι και δεν γινεται τιποτα...χαλαρωστε.
    Ετσι κι αλλιως οι συσκευες σας εχουν πολυ μνημη και το copilot δεν λεει και τιποτα.

    Επισης Ηλια ειπα οτι παει αυτοματα στην καρτα-εξωτερικη μνημη-και οχι στην εσωτερικη.

    ΥΓ οφ τοπικ.
    Δοκιμασα την καμερα του xperia z 13,5 mp. Ω τι σπογοητευση. Την ιδια ακριβως εικονα με το διπλανο του σονυ με 5 mp. Σκετη κοροιδια.
    Σε μεγεθυνση παντα στο ιδιο σημειο.
    Δυστυχως η καμερα και ο φακος του καταστρεφει την εικονα μιας πολυ καλης (αλλα και μεγαλης) συσκευης. Ξενερωσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pavlitakis : 22-04-2013 στις 17:37
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  8. #7
    Επίτιμος Πρόεδρος Το avatar του χρήστη Farkadonitis
    Εγγραφή
    22-12-2012
    Περιοχή
    Γερμανια/Ελλαδα
    Συσκευές: Galaxy S23 Ultra 512 GB, Galaxy Α54 256 GB, Galaxy Tab S9 Ultra 5G 512GB, TomTom GO Exclusive 7 Garmin DriveSmart™ 65 & Digital Traffic (65 Λογισμικά: Κατά σειρά Προτίμησης: TomTom Go, iGO ΝexGean, Sygic, Google Maps, Genius Maps, CoPilot, ADAC
    Μηνύματα
    10.156
    Ευχαρίστησε
    4.912
    Τον ευχαρίστησαν 4.021 φορές σε 2.545 μηνύματα
    Όνομα
    Δημητρης
    Ντεν τέλει να κάνει root...Ηλία
    ...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς


    Μην ρωτάτε με PM, email, μηνύματα, για θέματα που αφορούν παράνομες/σπασμένες εφαρμογές/app/apk.
    Δεν επιτρέπονται και δεν απαντάμε σε τέτοια θέματα.
    Ουτε απαντάμε σε PM, για προβλήματα τεχνικής φύσεως ερωτήματα/απορίες,
    για αυτή την δουλεία είναι το φόρουμ.


    Κρυφό περιεχόμενο


  9. #8
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Απ: Χαρτες του CoPilot Live στην εξωτερικη μνημη

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitrios1971 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντεν τέλει να κάνει root...Ηλία
    Τοτε αλαγκι τιτλου τεματος.
    «πως να γκινι αφτο που ντεν γκινετε»
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  10. #9
    Senior Member Το avatar του χρήστη IliasA
    Εγγραφή
    29-03-2013
    Περιοχή
    Γερμανια / Ελλαδα
    Συσκευές: Garmin 3590LMT eco Route HD - SGSIII- SGNote 10,1 Tablet - Nokia Lumia 800 Λογισμικά: Garmin/ Navigon Europe/ Tomtom Europe/ CoPilot Live Europe/ Sygic
    Μηνύματα
    246
    Ευχαρίστησε
    87
    Τον ευχαρίστησαν 86 φορές σε 56 μηνύματα
    Όνομα
    Ηλιας
    Βρε Τακη μου να με τρελανεις θελεις. Ποιος σε ειπε οτι αντιγραφη και επικκολιση γινεται μονο στα Windows.
    Εγω χωρις η συσκευη να ειναι root σου επιβεβαιωνο οτι 6 απο τις 7 εφαρμογες πλοηγησης που εχω οι χαρτες ειναι στην εξωτερικη μνημη.
    Και ολο αυτο επαναλαμβανω με αντιγραφη και επικκοληση παρολου που σαν αρχη πανε παντα στην εσωτερικη μνημη. Λες να καθομαι και να γραφω οτι μου κατεβει χωρις να το εχω πρωτα τεσταρει.
    Μην περνεις την ζωη στα σοβαρα, κανενας δεν βγηκε απο αυτην ζωντανος

  11. #10
    pavlitakis Το avatar του χρήστη pavlitakis
    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Συσκευές: Garmin Nuvi 200/205 Motorola Fire XT530 R Samsung Galaxy Mini S5570 R Garmin Nuvi 40 Λογισμικά: For Android All.
    Μηνύματα
    1.122
    Ευχαρίστησε
    550
    Τον ευχαρίστησαν 440 φορές σε 347 μηνύματα
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ

    Απ: Χαρτες του CoPilot Live στην εξωτερικη μνημη

    Ηλια δεν αμφισβητω αυτα που λες.
    Ισα ισα μαθαινω. Αυτο που λες δεν το ξερω, ουτε το εχω δοκιμασει πριν ρουταρω το δικο μου.

    Απλως μου φαινεται αδυνατον να εχεις προσβαση στην εσωτερικη μνημη (διαγραφοντας αρχεια) σε αρουταριστη συσκευη.
    Αλλα δεν ειμαι ειδικος σε αυτα...μπορει να κανω και λαθος.
    Οταν βαζω το sygic π.χ. φτιαχνει μονο του ενα φακελλο στην εξωτερικη καρτα. Το ιδιο και το Navigon igo κλπ. Το ιδιο και το copilot.
    Με το Link2sd απλως μεταφερω και την εφαρμογη στην εξωτερικη καρτα.
    Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια-γνωση. Αν τα εχεις κανει αυτα και δεν δουλεψανε....απλως πλεον δεν εχω να προσφερω κατι επιπλεον.
    Την ειπα τη γνωμη μου.
    Μη τρελλαθεις κιολας και εχω και τυψεις.
    Αντικειμενικότητα ειναι η απουσία υποσυνείδητων συναισθημάτων, που κάνουν το άτομο να σπρώχνει την πραγματικότητα μακριά από τον πόνο του και να την κατευθύνει στην ικανοποίηση της ανάγκης του. Κρυφό περιεχόμενο

    A theory is the meaning we give a certain observed sequence of reality.
    The closer the theory meets this reality, the more valid the theory.
    A valid theory is one that enables us to make predictions because it fits the nature of what is being observed.
    Κρυφό περιεχόμενο

  12. Μέλη που ευχαριστούν τον/την pavlitakis για το χρήσιμο μήνυμα:

    IliasA (23-04-2013)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24-06-2016, 13:09
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17-05-2013, 01:55
  3. 4,5 εκατομμύρια φορές εχει κατεβει κατά το πρώτο χρονο λειτουργίας του το CoPilot GPS
    από Farkadonitis για το φόρουμ Νέα απο τον χώρο της πλοήγησης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30-04-2013, 12:28
  4. θεμα με τις διαδρομές του iGO & Navigon με τους τελευταίους χαρτες της Navteq
    από Farkadonitis για το φόρουμ Λογισμικά πλοήγησης Android
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23-04-2013, 19:15
  5. Community-powered support for CoPilot Live
    από Farkadonitis για το φόρουμ Ενδιαφέροντα & φιλικά Φόρουμ, blogspot, Portal
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17-04-2013, 16:59

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις νέα θέματα
  • Δεν μπορείς να απαντήσεις στα θέματα
  • Δεν μπορείς να δημοσιεύσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τα μηνύματά σου
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Navigation | Smartphones | NAVIGON | HERE WeGo Maps | HERE Map Creator | Garmin | IGO | Technology News | Χάρτες | AnaDigit